Пішла у вічність чудова людина, прекрасний педагог і наставник – Марія Дмитрівна Клименко

Народилася Марія Дмитрівна 11 квітня 1928 року в с. Мехедівка Драбівського району у селянській родині. У 1937 році розпочала навчання у місцевій семирічці. Потім уроки перервала Велика Вітчизняна війна і окупація. Лише після визволення району від фашистів Марійці вдалося надолужити прогаяне і успішно закінчити школу. У цьому їй допомагав товариш дитинства, старший на 2 роки Володя Клименко. Разом закінчили школу, разом вступили до Золотоніського педагогічного училища. І разом пройшли все життя.

Після закінчення педучилища молоде подружжя Клименків розпочало довгу і плідну роботу на педагогічній ниві. Спочатку працювала піонервожатою, вчителем початкових класів у Золотоніській школі №6.

У 1952 році В.Ф.Клименка призначили директором Ковтунівської школи, яка. тоді була реорганізована із семирічки в середню. Роботи вистачало, адже потрібно було освоювати нову спеціальність учителя географії, справлятися з обов’язками класного керівника найстаршого класу, виступати в аматорському театрі, отримувати заочно вищу освіту, дбати про сім’ю. Золотим підсумком спільної праці став червень 1955 року, коли вийшов у самостійне життя перший випуск десятикласників Ковтунівської середньої школи. Разом з батьками за своїх вихованців щиро раділа й Марія Дмитрівна. Випускники любили свого класного керівника, ділилися планами і секретами, адже головними рисами її характеру були щирість і вміння розуміти іншого. Діти могли у будь-яку хвилину звернутися до неї за порадою та знайти відповідь на будь-яке питання. Вона була для них другою мамою, що приголубить, і в той же час вимоглива і строга.

Завдяки вміло організованій роботі про школу, яка стала центром культурного життя не лише Ковтунів, а й навколишніх сіл, все частіше почали говорити у високих партійних кабінетах. Тому й не стало несподіванкою, коли ковтунівського директора після семирічної роботи було призначено у 1959 році завідуючим районним відділом народної освіти. Слідом за чоловіком у Золотоношу вирушила й Марія Дмитрівна. Маючи спеціальність вчителя географії, здобуту у 1956 році на заочному відділенні географічного факультету Ворошиловградського педінституту, вона була призначена географом у Золотоніську середню школу №4, де пропрацювала до виходу на заслужений відпочинок.

Так сталася, що свій випускний клас 1955 року вона змогла зібрати лише через півстоліття. Пам’ятною була ця зустріч для всіх жителів села. її чекали в Ковтунах і на цьогорічне першовересневе свято, коли Ковтунівська школа відзначала свій 60-річний ювілей. На жаль, важка хвороба не дала їй можливості бути разом із вдячними ковтунянами.

За сорок років педагогічної роботи у закладах освіти вона пройшла становлення як педагог і керівник, отримала заслужене визнання колег та учнів. Дехто з її вихованців продовжував з нею листуватися і навідувати, маючи вже власних дітей і онуків. За сумлінну працю була нагороджена значком «Відмінник освіти УРСР», безліччю грамот. З 1990 року на заслуженому відпочинку. У 2011 році М.Д. Клименко стала першим лауреатом почесної районної відзнаки імені В.Ф.Клименка.

27 вересня 2012 року вона залишила нас.

«Вісник Золотоніщини», 5 жовтня 2012 року.

Погода