Друге місце в області розцінив як невдачу

Після підведення підсумків обласного етапу конкурсу-захисту робіт МАН України Михайло Свояк відчував певне розчарування, оскільки зайняв друге місце, відставши від переможниці, яка представляла Черкаський фізико-математичний ліцей, лише на один бал. Проте результат є дуже вагомим, оскільки проведене дослідження в рамках конкурсу істотно поглибило його знання, а він особисто в черговий раз продемонстрував спроможність сільських школярів на рівних змагатись із ровесниками, які навчаються в престижних закладах Черкащини.

Витяг з постера

Метою роботи дослідника з Ковтунів був пошук комет на зображеннях сонячної корони, отриманих Сонячною та геліосферною  обсерваторією «SOHO» та наданих міжнародним проєктом «Sungrazer».

Науковими керівниками учня були Василь Миколайович Качан, вчитель фізики Ковтунівського навчально-виховного комплексу та Ольга Гаврилівна Мала, заслужений вчитель України.

При виконанні роботи було опрацьовано багато пакетів зображень сонячної корони, знайдено та класифіковано одну комету, яку, на жаль, встигли виявити першими інші учасники міжнародного проєкту.

Дослідження Михайла можуть бути використані в навчальних закладах для популяризації сучасних міжнародних космічних наукових проєктів серед учнів та студентів.

Погода