Антипівка

Історія села Антипівка

Село розташоване на р. Золотоношці за 10 км від районного центру. Сільраді підпорядковано селище Бакаївку, село Слюжчину Слобідку та хутір Голубки.

Перша згадка про Антипівку зустрічається 1631 р. у “Тарифі подимного податку Київського воеводства”. Тоді з дими (дим – господарство як податкова одиниця) тяглих селян, тобто селян, які сплачували податки і виконували повинності шляхтичу Богухвалові Олексичу 3 злотих на рік. А решта – майже всі антипівчани – козакувала і належала до Золотоніської сотні. Назву села пов’язано з іменем його осадчого. Є кілька тлумачень її. Візьмемо одне. “Анти” – проти і “пас” – кожний. Отже, проти кожного, тобто впертий.

Читати далі »

В Антипівці згорів стародавній храм

1 липня близько дев’ятої вечора загорілася дерев’яна церква в Антипівці.Цього вечора лютувала гроза, й блискавкавлучила в центральний купол храму.

Читати далі »

Проблеми школи і підписання договорів про оренду – найболючіші для жителів Антипівки

Збори громадян, які відбулися 15 лютого у с.Антипівка, були дуже емоційними і суперечливими, а на завершення трансформувалися у збори пайовиків. Щоб послухати звіт сільського голови, дільничного та депутатів районної ради, антипівчани зібралися в актовому залі школи. Людей прийшло багато, односельці були збуджені, адже місцевих проблем накопичилось чимало, і всім хотілося висловитися про наболіле.

Читати далі »

Героїчна доля героїчної матері

20 грудня у нашому районі стало на одну «Матір-героїню» більше. Цього дня голови райдержадміністрації Оксана Криницька і районної ради Микола Собченко завітали в Антипівку до оселі  Гани Павлівни Мордач, щоб привітати її з присвоєнням почесного звання і передати нагороду від Президента України.
Читати далі »

День села в Антипівці

Читати далі »

Неординарна подія. Хотіли як краще, а вийшло…

Мокрим та гнилим виявився цьогорічний липень, який приніс аграріям нашого району чимало проблем, пошкодивши ранні зернові культури і затримавши жнивний старт. Зі складного положення виходили кожен як міг. У СТОВ «Красногірське», наприклад, вирішили провести десикацію Читати далі »

Там, де росте гірка трава

Віктор Андрійович Крись із Антипівки точно пам’ятає дату, коли у його власне життя увірвався Чорнобиль. Біда озвалася 8 червня 1986-го року опівнічним стуком у двері та вікна. Прибігла посильна, яка повідомила Читати далі »

У своїй хаті своя правда


26 жовтня видалося щедрим на подарунки. Особливо це відчула на собі директор Антипівського НВК Валентина Шепель, яка отримала ключі від будинку.

Читати далі »

Свято-Покровський Красногірський жіночий монастир: моменти історії, які варто знати


Одним із п’яти найстародавніших монастирів України вважається наш Свято-Покровський Красногірський жіночий монастир, що знаходиться поблизу міста Золотоноша. Він належить до Черкаської єпархії УПЦ МП.


Читати далі »

Столітній ювілей

 

Нещодавно відсвяткувала своє «перше» сторіччя мешканка Антипівки Єлизавета Йосипівна Ілляшенко, найстарша жителька цього села, її життєвий шлях не можна назвати легким:
Читати далі »

Погода