В Антипівці згорів стародавній храм

1 липня близько дев’ятої вечора загорілася дерев’яна церква в Антипівці.Цього вечора лютувала гроза, й блискавкавлучила в центральний купол храму.

Загорання сталося на висоті близько 40 метрів, але було невеликим. За словами місцевого священика отця Анатолія, ніхто особливо не переймався, думали, пожежу загасять без проблем. Проте дістатися до самого вогню пожежникам було важко, бо горіло занадто високо. Навіть дощ, який періщив тієї ночі, не допоміг. Прикро, але у пожежників ще й вода скінчилась. Коли люди побачили червоні язики полум’я, які пробивалися всередину святині – кинулися рятувати церковне добро. На щастя, довкола пожежі зібралося багато жителів, які допомогли швидко винести всі цінні речі.

Старовинний храм Антипівки– Дерев’яна церква Святої Параскеви була спо­руджена в 1890 році на місці тієї, що згоріла раніше. Зараз для нас головне – відновити богослужіння в Антипівці, – розповітає отець Анатолій. – На території церкви є будинок. У ньому хотіли зробити теплий храм і недільну школу. Тепер плануємо в цьому приміщенні зробити ремонт і проводити служби, а потім – відродити зруйновану церкву.

Ліквідація пожежіНа пожежі було задіяно 10 пожежно-рятувальних машин, 50 осіб особового складу та дві пристосовані для пожежогасіння одиниці техніки.

Після пожежі

«Вісник Золотоніщини», 04.07.2014

Погода