Таємниця листа

7 листопада 1967 року в школі сталася подія, про яку згадували сотні учнів. З ініціативи організатора позакласної та позашкільної роботи Теницького Олександра Дмитровича було урочисто закладено в стіну лист, який адресувався вчителям, комсомольцям, піонерам та жовтенятам Ковтунівської школи, які житимуть у 2000 році. Копія цього листа наведена нижче. Проходили роки. Змінювалися покоління учнів.

У березні 2000 року відбулось урочисте відкриття схованки, де зберігався лист. Хвилюючі хвилини зафіксовано на фотографії. Ініціатор листа Теницький О.Д. зачитує в присутності своїх колег історичний документ.
Вчителям, комсомольцям, піонерам та жовтенятам Ковтунівської школи, які житимуть у 2000 році.
Цього листа пишуть до Вас вчителі та учні Ковтунівської середньої школи напередодні піввікового ювілею Радянської держави – 50-річчя Жовтневої соціалістичної революції.
Ми зараз живемо в такий час, коли в нашій країні побудовано соціалістичне суспільство і успішно йде будівництво світлого майбутнього – комунізму. Ми впевнені в тому, що під мудрим керівництвом Комуністичної партії і Радянського уряду наш народ-трудівник, народ-герой побудує комунізм.
В цьому листі ми хочемо Вам, дорогі друзі, коротко розповісти про нашу школу і наші діла. До 1917 року в с. Ковтунах була початкова школа, де навчалося 53 учні. Це були переважно діти сільських багатіїв. Їх навчали два вчителі з середньою освітою. Після Жовтневої соціалістичної революції навчання стало обов’язковим для всіх дітей. Уже з 1929 року в нашому селі стала 7-річна школа, в якій навчалося 175 учнів і працювало 11 вчителів.
Проходили роки. Зростала і міцніла наша Батьківщина. Невпинно зростала й школа. В 1952 році наша 7-річна школа переросла в середню з 21 учителем. За цей час із стін школи з атестатом про середню освіту вийшло 499 учнів, з них одержали атестати зрілості 17 осіб. Лише з жителів села Ковтунів стали спеціалістами: 31 вчитель, 6 лікарів, 2 інженери, 2 партпрацівники, 9 офіцерів Радянської Армії та понад 115 чоловік механізаторів, шоферів та інших фахівців сільського господарства.
В день 50-річчя Жовтня в нашій школі з І по X клас навчається 258 учнів, з них: комсомольців – 78, піонерів -156, жовтенят – 24. Їх навчає 20 вчителів з вищою педагогічною освітою.
Навчання в школі ми поєднуємо з практичною і громадською роботою в колгоспі. Так, у ювілейний рік наші учні зібрали і здали державі 12 тонн металевого лому, 400 кг макулатури, вбрали в колгоспі 2 га цукрових буряків та 15 га кукурудзи.
Ми живемо в період, коли наші радянські люди побували в космосі, наші космічні ракети занесли вимпел з гербом СРСР на Місяць і Венеру, а Вам бажаємо, дорогі друзі, на космічних кораблях Батьківщини робити міжпланетні екскурсії так, як ми їх зараз проводимо на автомашинах, пароплавах і літаках на Землі.
Вітаємо Вас усіх з 2000 роком!
Бажаємо Вам нових творчих успіхів, здоров’я і великого особистого щастя.
За дорученням вчителів та учнів школи лист підписали:
Директор школи     Легкоступ Микола Макарович
Секретар комсомольської організації     Скорик Ліда Іванівна
Голова Ради піонерської дружини     Строкань Надія Михайлівна
Учні відмінники:
10- ий клас        Строкань Ольга Данилівна
9-а клас            Вакула Антонина Федорівна
9-6 клас            Костогриз Марія Петрівна
8 клас            Теницька Надія Григорівна
7 клас            Вітер Ганна Григорівна
6 клас            Сергієнко Людмила Володимирівна
5 клас            Яковенко Варя Григорівна
4 клас            Горбань Люба Дмитрівна
З клас            Хорошун Люба Іванівна
2 клас            Козловський Володимир Іванович
І клас            Козловська Тетяна Олександрівна

7 листопада 1967 року. с.Ковтуни

 

 

Погода