Післявоєнні роки

 

Після визволення Золотоніщини навчання в Ковтунівській семирічній школі для учнів 1-4 класів розпочалося 18 жовтня 1943 року, а учні 5 – 7 класі почали навчання рівно через місяць – 18 листопада.
Всього в початкових класах налічувалось 98 учнів, з них у 1 класі – 30, у 2 класі – 22, у 3 класі – 11, у 4 класі -35. За існуючими в той час нормами наповнюваності класів 2 та 3 були комбіновані. Згодом у школу добавилось ще 73 дитини, з яких до 5 класу – 31 учень, до 6 класу – 25 і до 7 класу – 17 учнів. Всього ж на кінець листопада налічувалось 169 учнів. До роботи в школі приступили 8 учителів. Директором школи

Островська В.І.

стала Островська Валентина Іванівна, родом із Золотоноші. До війни вона працювала в дитячому будинку, а під час окупації в Ковтунівській початковій школі та в громадському дворі села. Вчителем російської та німецької мов призначили Даник Олександру Андріївну, родом із Чапаївки; класоводом 4 класу – Середу Марію Степанівну із Золотоноші, яка до війни там же навчалась в педшколі. Вчителем історії – Слюсар Олександру Федорівну, родом із с. Згарі; вчителем математики і фізики – Стойду Мотрю Федорівну із Великого Хутора; класоводом 2-3 класів – Жабокрицьку Ганну Йосипівну, родом з Кіровоградщини, яка до війни навчалась в Кіровограді; викладачем природи – Пилипенко Тетяну, родом із Чапаївки, яка до війни навчалась в Одеському хімічному університеті. Єдиною нашою землячкою, що народилася в Ковтунах, була класовод 1 класу – Даценко Ольга Ігорівна.

Погода