У Ковтунах буде патронатна родина

Із минулого року в Україні завдяки Міжнародній Благодійній Організації «Партнерство «Кожній дитині», крім вже існуючих форм сімейного виховання (прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу,  сімей усиновлювачів та опікунів) появилася нова форма – патронатна сім’я, яка передбачає виховання дітей, які вилучені з сім’ї тимчасово, а їхні батьки не позбавлені батьківських прав.

Патронатна сім’я утворюється з метою термінової допомоги для дітей, які потрапили в кризову ситуацію. Вона бере на виховання дітей в свою оселю як правило на 3 місяці. Поки вилучені діти знаходяться в патронатній сім’ї,  соціальні служби працюють з біологічними батьками для усунення складних життєвих обставин, що призвели до вилучення дітей. Пріоритетом є повернення дитини назад у рідну сім’ю. У разі неспроможності батьків виконувати свої функції, їх позбавляють батьківських прав, а дітей влаштовують до інших перелічених вище форм сімейного виховання.

До патронатної сім’ї є ряд вимог. Зокрема, нею не може бути одинока особа. Сім’я повинна мати позитивний досвід виховання своїх дітей. На час перебування дитини вихователь не може працювати на іншій роботі. У патронатній родині одночасно можуть перебувати діти тільки з однієї сім’ї, тобто брати та сестри.

Черкаський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді активно працює над упровадженням послуги патронатного виховання. 4 сім’ї, залучені до проекту, пройшли відповідне навчання за спеціальною програмою підготовки кандидатів. Серед них сім’я Василя Івановича та Лариси Миколаївни Мельників з Ковтунів. Заняття проводились професійно  тренерами соціальних програм Катериною Урсол та Ольгою Рак не лише з вихователями, а й з різноманітними представниками соціальних служб та посадовими особами. Слід сказати, що ряд питань соціального патронату потребують додаткових уточнень, оскільки законодавство дещо відстає від розвитку даної форми сімейного виховання. Власне кажучи, не стільки законодавство як його розуміння та тлумачення на місцях може дещо сповільнити процес створення патронатної родини.

21 лютого пiд час проведення спiвбесiди на рівні керівників Золотоніського району прийнято рiшення про запровадження послуги патронату над дитиною та створення сiм’i патронатного вихователя Мельник Лариси Миколаiївни та її помiчника Мельника Василя Iвановича.

У кінці березня проведено заключний тренінг із посадовими особами, які тісно працюватимуть з даною сім’єю. Залишилось отримати відповідні документи і почати важливу роботу. Хай щастить!

Погода