Перемоги за шахівницею

19 грудня у приміщенні Київського національного університету будівництва і архітектури відбувся 10-й очний тур конкурсу з розв’язування шахових задач і етюдів, присвяченого 95-річчю заснування газети «Сільські вісті».

Заочна частина Всеукраїнського конкурсу проходила на шпальтах газети «Сільські вісті» з 4 червня по 19 листопада (9 турів). До конкурсу долучилися учасники з 20 областей України. Найбільше дописувачів було із Київщини, затим ідуть Донецька і Полтавська області. Серед них — пенсіонери, найстаршому з яких 90 років; працівники різних галузей; жінки; школярі; студенти. Були і майстри спорту та кандидати у майстри спорту з шахів і шахової композиції, колишні і дійсні члени збірної команди України з розв’язування шахових композицій.

Організатором конкурсу були Євген Олександрович Рейцен, професор кафедри міського будівництва Київського національного університету будівництва і архітектури, академік Інженерної академії і Академії будівництва України та Наталія Миколаївна Кучеренко, доцент Державної академії житлово-комунального господарства м.Київ.

Євген Рейцен — гросмейстер, заслужений майстер спорту України, міжнародний арбітр із шахової композиції, дворазовий віце-чемпіон світу. З 1996 по 2010 рік — президент Української комісії з шахової композиції, старший тренер збірної команди України з розв’язування, яка 1998-го стала бронзовим призером чемпіонату світу. Був представником України в Постійній комісії ФІДЕ з шахової композиції. 2010 року обраний почесним президентом Комісії з шахової композиції ФШУ, а 2014-го — почесним членом Міжнародної федерації з шахової композиції.

Наталія Кучеренко – на сьогодні єдина жінка в Україні, яка займається шахової композицією. У світі серед шахових композиторів відома «Полтавська тема», яку вона відкрила і по якій неодноразово проводилися Міжнародні конкурси складання. Із 2000 року Наталія Миколаївна стала суддею міжнародних бліц-конкурсів зі складання композицій під символом “Українські народні промисли”, де призами були керамічні вази з шаховою символікою, які спеціально виробляли на Опішнянському заводі художньої кераміки, що на Полтавщині. Ці вази вручалися на міжнародних форумах в Ізраїлі, Хорватії, Росії, Словенії, Нідерландах, Греції, Бразилії.

Переможців заочного протистояння було запрошено узяти участь в очному заключному турнірі. Саме в число них потрапив гурток Ковтунівського навчально-виховного комплексу Золотоніського району Черкаської області. У Києві його представляли директор закладу Іван Володимирович Малий, випускник 1979 року Володимир Олексійович Ластівка та семикласник Максим Дивнич.

Учасникам очного туру були запропоновані три задачі: двоходівка, триходівка і задача на кооперативний мат, на розв’язання яких було дано 30 хвилин.

У особистому заліку переміг самий досвідчений розв’язувач України вінничанин Микола Пархоменко. Наші учасники виявились кращими серед колективів і були нагороджені дипломами Міністерства освіти України, кубком та безкоштовною передплатою журналу «Проблеміст України».Ковтунівська команда із суддею змагань Рейценом Є.О.

Слід зауважити, що 2015 рік виявився досить вдалим для любителів шахової композиції з Ковтунів. До успішних очних змагань на чемпіонатах області та України, нещодавно добавилась перемога у першому заочному чемпіонаті Черкащини, що проводився за сприяння газети «Черкаський край».

Погода