Перемоги за шахівницею
19 грудня у приміщенні Київського національного університету будівництва і архітектури відбувся 10-й очний тур конкурсу з розв’язування шахових задач і етюдів, присвяченого 95-річчю заснування газети «Сільські вісті».
Заочна частина Всеукраїнського конкурсу проходила на шпальтах газети «Сільські вісті» з 4 червня по 19 листопада (9 турів). До конкурсу долучилися учасники з 20 областей України. Найбільше дописувачів було із Київщини, затим ідуть Донецька і Полтавська області. Серед них — пенсіонери, найстаршому з яких 90 років; працівники різних галузей; жінки; школярі; студенти. Були і майстри спорту та кандидати у майстри спорту з шахів і шахової композиції, колишні і дійсні члени збірної команди України з розв’язування шахових композицій.
Організатором конкурсу були Євген Олександрович Рейцен, професор кафедри міського будівництва Київського національного університету будівництва і архітектури, академік Інженерної академії і Академії будівництва України та Наталія Миколаївна Кучеренко, доцент Державної академії житлово-комунального господарства м.Київ.
Євген Рейцен — гросмейстер, заслужений майстер спорту України, міжнародний арбітр із шахової композиції, дворазовий віце-чемпіон світу. З 1996 по 2010 рік — президент Української комісії з шахової композиції, старший тренер збірної команди України з розв’язування, яка 1998-го стала бронзовим призером чемпіонату світу. Був представником України в Постійній комісії ФІДЕ з шахової композиції. 2010 року обраний почесним президентом Комісії з шахової композиції ФШУ, а 2014-го — почесним членом Міжнародної федерації з шахової композиції.
Наталія Кучеренко – на сьогодні єдина жінка в Україні, яка займається шахової композицією. У світі серед шахових композиторів відома «Полтавська тема», яку вона відкрила і по якій неодноразово проводилися Міжнародні конкурси складання. Із 2000 року Наталія Миколаївна стала суддею міжнародних бліц-конкурсів зі складання композицій під символом “Українські народні промисли”, де призами були керамічні вази з шаховою символікою, які спеціально виробляли на Опішнянському заводі художньої кераміки, що на Полтавщині. Ці вази вручалися на міжнародних форумах в Ізраїлі, Хорватії, Росії, Словенії, Нідерландах, Греції, Бразилії.
Переможців заочного протистояння було запрошено узяти участь в очному заключному турнірі. Саме в число них потрапив гурток Ковтунівського навчально-виховного комплексу Золотоніського району Черкаської області. У Києві його представляли директор закладу Іван Володимирович Малий, випускник 1979 року Володимир Олексійович Ластівка та семикласник Максим Дивнич.
Учасникам очного туру були запропоновані три задачі: двоходівка, триходівка і задача на кооперативний мат, на розв’язання яких було дано 30 хвилин.
У особистому заліку переміг самий досвідчений розв’язувач України вінничанин Микола Пархоменко. Наші учасники виявились кращими серед колективів і були нагороджені дипломами Міністерства освіти України, кубком та безкоштовною передплатою журналу «Проблеміст України».
Слід зауважити, що 2015 рік виявився досить вдалим для любителів шахової композиції з Ковтунів. До успішних очних змагань на чемпіонатах області та України, нещодавно добавилась перемога у першому заочному чемпіонаті Черкащини, що проводився за сприяння газети «Черкаський край».
- Суддівська колегія змагань
- Серед організаторів конкурсу ректор університету
- Ковтунівська команда з Пархоменком М.О.
- У пошуках шахової істини
- Секретар змагань Кучеренко Н.М. біля команди з Ковтунів
- Чемпіонка розмовляє з наймолодшим учасником змагань
- Переможці конкурсу
- Диплом за перемогу в конкурсі
- Грамота та медаль за перемогу в чемпіонаті області