Віктор КОРЖ: Сучасні медичні знання допоможуть зробити допомогу лікаря більш дієвою
«Лікар, який не має сучасної спеціалізованої медичної літератури, практично випадає з інформаційного простору. Тому вкрай необхідно забезпечити медичними довідниками та періодичною пресою найближчу до людей ланку медичних закладів — сьогодні це фельдшерсько-акушерські пункти та районні поліклініки», — вважає народний депутат України, заступник голови комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Віктор Корж.
Про це він сказав 7 травня на прес-конференції, присвяченій старту пілотного освітнього проекту для української медицини «Сучасні медичні знання — кожному лікарю», який є однією зі складових медичної реформи в Україні. Проект, ініційований народним депутатом України Віктором Коржем, втілюється за підтримки фармацевтичної компанії «Nycomed: a Такеdа Соmрапу».
“Я розумію, що ФАПам та районним лікарням потрібні медикаменти, обладнання, гроші, але ці питання системно вирішуватимуться владою протягом найближчих років, а от свіжу інформацію про те, які ліки сьогодні виходять на ринок, як лікують ту чи іншу хворобу, яка раніше вважалася невиліковною чи важко виліковною, потрібно дати лікарям вже сьогодні. Тоді вони точно знатимуть, що вимагати від влади”, — говорить народний депутат.
Уже цього року кожен фельдшерсько-акушерський пункт Черкащини отримає останні видання «Класифікатора лікарських препаратів» та посібника із застосування лікарських засобів «Опіка пацієнта». У довідниках систематизовано інформацію про лікарські препарати, які представлені на фармацевтичному ринку України, а також наведено основні показання, спосіб застосування, дози та протипоказання до призначення лікарських засобів. За сприяння благодійного фонду «Ланцет» Віктор Корж допоможе оформити передплату 12 тисячам українських неврологів та терапевтів, які у наступному році отримають журнали «Тhе Lаnсеt NeuroІоgy» та «Тhеrаріа. Український медичний вісник».
Віктор Корж опікується проведенням реформування медичної галузі. Він готовий надавати методичну, законодавчу і посильну матеріальну допомогу лікарям області. «Акція не обмежується лише наданням довідників. Протягом року ми проводитимемо семінари для фельдшерів та сімейних лікарів із провідними фахівцями галузі, навчатимемо працювати із сучасною апаратурою, яка допоможе пришвидшити процес діагностування, надання первинної допомоги на місцях, — говорить народний депутат. — Я вважаю, що до цієї акції поступово приєднаються інші меценати, спонсори, і ми разом зможемо допомогти поліпшити якість надання медичної допомоги через підвищення професійного рівня лікарів, адже наука не стоїть на місці, і щорічно в Україні реєструється кілька сотень або й тисяч нових лікарських препаратів, про які медики повинні знати».
Леся НІКОЛАЄВА
«Вісник Золотоніщини», 12.05.2012 р.