Вчимося культурно відпочивати

Нещодавно на узбіччях автошляхів Золотоноша- Коробівка (біля с.Вільхи) та Черкаси-Золотоноша (с.Деньги) з’явилися охайні дерев’яні конструкції – столики і лавки під навісом, дитячі міні-майданчики, створено необхідні умови для комфортного відпочинку на природі. Зокрема, тут передбачено місця для розведення вогнища, окремо – для складування сміття і туалети. Все зроблено якісно, акуратно, з творчим підходом.

Про те, хто автор виготовлення таких конструкцій і навіщо це потрібно – запитали у лісничого Вільхівського лісництва, депутата районної ради Андрія СОБЧЕНКА.

– Такі рекреаційні пункти будуються зараз по всій Черкащині та Україні, – розповідає Андрій Миколайович. – Вони санкціоновані, позначені на картах і планах. Ідея створення зон для комфортного відпочинку – не нова, її поступово почали втілювати ще за радянських часів, потім все це затихло, а сьогодні знову стало актуальним. Мета будівництва рекреаційних пунктів – навчити людей цивілізовано і культурно відпочивати, прибирати після себе сміття, дбати про чистоту навколишнього середовища. Незабаром погода покращиться, до того ж наближаються релігійні свята – народ потягнеться на відпочинок у ліс. Людям буде свято, а лісникам – робота, адже потім треба вигрібати тонни сміття, гасити пожежі, слідкувати за порядком у лісі. Тому лісова охорона власним коштом і своїми силами побудували ці майданчики. Ми сподіваємося, що у відпочивальників прокинеться совість, вони не будуть руйнувати те, у що вкладено людську працю, рука не підніметься пошкодити зроблене для всіх, для громади. Тут також важливо те, що рекреаційні пункти побудовані поблизу дороги, на виду, тож ті, хто проїжджатиме, легко помітять порушників, що ламають і псують конструкції, і можуть відразу повідомити про це міліцію чи лісників.

– Хто найбільше відзначився у будівництві?

– Добре старався помічник лісничого Олександр Бех, посильний внесок зробили майстри лісу Іван Орисенко, Сергій та Андрій Пухи. Незабаром ми плануємо створити ще один такий пункт. Ми добре розуміємо, що до своєї повсякденної роботи додали ще один чималий шматок клопотів. Але ми всі працювали для блага людей, тому, сподіваємось, відпочивальники оцінять нашу роботу, культурно розважатимуться і берегтимуть ліс.

– А як ви боретеся із засміченням лісу?

– Дуже прикро спостерігати, як люди самі вбивають зелені легені планети – засмічують ліс. Важко боротися з цим не гідним цивілізованого суспільства явищем. Лише на моєму відділку розташовано більше 30 агітаційних і заборонних стендів, проте вони мало діють. Ми перекопуємо узбіччя, щоб людям важко було зайти у ліс, але порушники вважають, що це ями для сміття і вивалюють туди увесь свій непотріб. Спіймати злочинців дуже важко, територія велика, а лісничих мало. Тим часом кілька разів на рік приїжджає екологічна інспекція, яка за сміття штрафує лісників. Вважаю, що це несправедливо. Усі відповідні служби повинні об’єднатися і боротися із злободенним злом – засміченням району – разом, а не штрафувати одне одного.

Проте, як депутат районної ради, я дещо розумію людей, адже їм немає куди подіти непотріб – у районі мало санкціонованих сміттєзвалищ. Для їх законного відведення потрібні великі кошти, поки що ця проблема не розв’язана. Але все одно треба проводити агітаційну роботу серед населення, привчати до порядку дітей, прибирати і чистити наш район.

Ольга ЧУКМАРОВА

«Вісник Золотоніщини», 6.04.2012

Погода