Томенкові “Слуханки” або Чим повинні займатися депутати поза сесійною залою

 

29 січня заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко разом із головами рад області – Володимиром Гресем та Золотоніського району – Іваном Соколаном ознайомилися з діяльністю Золотоніської загальноосвітньої санаторної школи -інтернату.


Під час зустрічі з педагогічним колективом цього закладу та директорами навчально-виховних комплексів м. Золотоноша і району Микола Томенко презентував “Слуханки для української малечі» – диск із аудіозаписами дитячих казок та пісень. Ідея його створення виникла під час відвідин Богуславецької школи, де віце-спікер неодноразово був під час реконструкції та відкриття дитячого садка за кошти Українського фонду соціальних інвестицій і місцевої громади. Микола Володимирович вважає, що діти віком до 7 років майже не охоплені увагою держави в освітньому напрямку, їм бракує сучасної і доступної аудіовізуальної продукції. Він це відчув і на власному досвіді, адже колись навчався у школі села Малі Канівці Чорнобаївського району.

Сьогодні, за словами Микола Томенка, вже випущено 15 тисяч таких дисків. Одержати їх першими на Черкащині випала нагода саме дитсадкам Золотоноші та Золотоніського району.

“Слуханка для української малечі” складається з двох частин. У першій представлені казки – українські народні, авторські та народів світу у запису народних артистів України.-Друга частина включає дитячі пісеньки, веснянки, ігри, заклички, лічилки, колядки та колискові у виконанні як іменитих артистів, так і творчих дитячих колективів. Всі матеріали відібрані з кращих записів останніх десятиріч звукового фонду Національної радіокомпанії України. Як розповів Микола Томенко, поки що диски передаються тільки в дитячі садки, для яких і підбирався репертуар. Але отримати їх бажають і вчителі початкової школи, і батьки, тож при певному розширенні наповнення “Слуханки”, диск стане цікавим і для учнів молодших класів.

Віце-спікер вручив годинники від Верховної Ради та Кабінету Міністрів України кращим педагогічним і медичним працівникам Золотоніського району: директорам дошкільних установ – гельмязівської «Барвінок» Галині Ступацькій та золотоніської – “Сонечко” Вікторії Коваль, директорам санаторної школи-інтернату Сергію Жиденку та Золотоніської ЗОШ № 3 Юрію Носенку, методисту районного методичного кабінету Павліні Удовенко та головному лікарю Драбівецької лікарської амбулаторії Миколі Казновецькому.

Микола Томенко був у доброму гуморі, багато жартував. Зокрема, розповів, як депутати прийняли закон про заборону продажу слабоалкогольних напоїв і пива. Він сказав: народні обранці, на щастя, не читали цього закону, тому проголосували за нього. Тож відтепер забороняється розпивати алкогольні напої у приміщеннях органів державної влади, курити у громадських місцях і т. ін.

Інтернат процвітає!

Цей заклад був створений 1961 року для дітей з неспецифічними захворюваннями органів дихання і забезпечує їх навчання, утримання, лікування та реабілітацію. Тут 265 учнів, працюють 43 педагоги, 4 лікарів та 10 медичних сестер.

Директор – прекрасний господар, творчий організатор і сміливий новатор Сергій Михайлович Жиденко. Нині санаторна школа-інтернат є однією з найуспішніших в Україні. Тут створено три музеї: народно-прикладного мистецтва, шкільний та історичний. А незабаром відкриється ще й музей Великої Вітчизняної війни. У класах діють виставки шкільних виробів, а талановиті учні санаторного інтернату при кожній нагоді готові показати цікавий костюмований міні-концерт.

Ольга ЧУКМАРОВА,

«Вісник Золотоніщини», 5 лютого 2009 року

 

Погода