Робінзонам до снаги будь-які завдання
П’ятнадцятий раз поспіль зібралися разом, щоб позмагатися й відпочити юні туристи. Дві доби, з 16 по 18 червня, які команди робінзонів провели на території ДОТ «Придніпровський», були для кожного учасника гри-випробування і хорошою тренувальною школою, і можливістю поспілкуватися з друзями. Вже не одне покоління золотоніських школярів загартувала «Робінзонада».
Нині у грі брали участь 17 команд, п’ять із них складалися з учнів середньої шкільної ланки. Більшість на «Робінзонаді» – вперше, як от команди з Богуславця і Кропивни. Вони приїхали до табору лише на день, але спробували свої сили у всіх видах змагань та зварили смачну кашу.
Відкриття «Робінзонади» за традицією розпочали з урочистої лінійки та виносу знамена дитячо-юнацької громадської організації «Дивосвіт». Кумедний Робінзон прийняв до лав своїх послідовників нових членів, кожен отримав чарівного знака – позначку з буквою «Р», який підтверджував його причетність до когорти справжніх робінзонів.
На свято завітали голови райдержадміністрації – Оксана Криницька та районної ради Микола Собченко, а також головний санітарний лікар району Володимир Карпенко і директор ДОТ «Придніпровський» Олександр Лубнін. Керівники Золотоніщини зауважили, що переможених у цих змаганнях не буде, адже кожен учасник гри дізнається багато корисного й цікавого. Привітали юних спортсменів і організатори гри-випробування: директор РБДЮТ та керівник дитячо-юнацької організації «Дивосвіт» Лариса Редька і начальник відділу у справах молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Бершадська, а головний суддя змагань – голова районної профспілкової організації працівників освіти і науки Олександр Нагаєвський ознайомив з умовами проведення «Робінзонади». Він зазначив, що нині є деякі новинки: туристичну смугу перешкод та орієнтування на місцевості старші учасники повинні пройти щонайбільше за 40 хвилин (одна команда).
Змагання розпочали одночасно з кількох видів: одні школярі «зависали» на соснах, долаючи п’ять етапів туристичної смуги перешкод, інші – орієнтувалися на місцевості, метали дротики у дартсі чи запалювали вогнища. Наприклад, лідери туристичної смуги – справжні аси з Вознесенського, Софіївки, Гладківщини та Калеників на підвішених до дерев туристичних мотузках, виконуючи переправу, почувалися як риба у воді, а молодші за віком школярі добре упріли під час виконання цього завдання. Але старанність інколи перемагає досвід. Так команда старшокласників Софіївського НВК, долаючи туристичну смугу перешкод, здобула третє місце, поступившись гельмязівчанам та зорівським рятувальникам. А молодша команда з цього закладу була найкращою та випередила учасників з Чапаєвки і Вознесенського.
Орієнтування на місцевості зайняло чи не найбільше часу. Суддівському дуеті у складі Олександра Нагаєвського та Юрія Орищенка довелося несолодко, адже чимало учасників не вклалося у нормативний час – 40 хвилин для дорослих і 50 для молодших школярів. Вони шукали командні пункти за допомогою мапи та компаса значно довше. Найшвидше упоралися із завданням старшокласники з Піщаного, Вознесенського і Гладківщини, а серед молодших школярів – Софіївки, Шабельників та Чапаєвки.
У командному заліку з дартсу найвлучнішими були калениківці, де кожен з учасників «вибив» по 40 балів. Друге та третє місця здобули спортсмени з Вознесенського та Гельмязова. Серед молодіжних команд відзначилися шабельниківці та учні з Чапаєвки і Софіївки. Вже традиційно, поряд з командами за перемогу боролися й окремі учасники. Серед дівчат 40 балів принесла своїй команді Лідія Журба з Вознесенського, а серед хлопців по 44 – Ян Маринич з Калеників та Андрій Рогуль з Софіївки. Не менш влучними були й представники молодших команд – Тимур Гвоздь із Шабельників (41 бал) та Яна Стороженко з Софіївки (35 балів).
Розпалити вогнище треба було не лише швидко, а й за усіма правилами. Найкраще з цим упоралися рятувальники з Гладківщини, Калеників та Плешканів. Не поступалася досвідченим колегам і молодь. Учні з Чапаєвки, Софіївки та Кропивни теж вправно упоралися із сірниками, які перед цим, хоч і замотані у целофан, тривалий час мокли у воді, та швидко розвели багаття.
Найкращий (за усіма санітарними нормами та правилами) бівак облаштували гельмязівчани!. Про комфортні місця відпочинку також учні та їхні керівники з Пальміри, Калеників, Піщаного, Софіївки, Гладківщини.
Найважче, мабуть, було оцінювати кашу. Враховувалися і смакові якості, й оформлення та презентація страви. Кожній порції був присвоєний номер і неупереджене журі, яке очолили Людмила Бершадська, Володимир Карпенко та Лариса Редька, зважено винесло свій вердикт: найсмачнішими визнали каші гельмязівської, калениківської та шабельниківської команд.
За клопотами та змаганнями швидко промайнув день. Вечір приніс не лише бажану прохолоду, а й конкурс агіттеатрів. Як і одноіменний проект, що його розробив та втілює у життя центр волонтерства Золотоніського РБДЮТ, він мав назву «Змінюємо світ разом!» та будь присвячений Всесвітньому дню служіння молоді. Найкраще виступили учні з Калеників, Софіївки, Чапаєвки та Шабельників. Особливо журі відзначило «агітку» юних рятувальників із Чапаєвки – не лише за ретельну підготовку костюмів, декорацій, а й об’ємне, різнопланове висвітлення теми, активну життєву позицію молоді цього села.
Підсумком важкого, але цікавого дня п’ятниці 17 червня стала весела дискотека. Лідерами «Робінзонади-2011» визнані команди Вознесенської ЗОШ (І місце), Софіївського НВК (ІІ) та Гладківщинського і Калениківського НВК (ІІІ) – серед старших учасників гри та молодші рятувальники з Софіївки (І місце), Чапаєвки (ІІ) і Вознесенського (ІІІ). Сюрпризом для юних робінзонів став візит на місце їхньої стоянки директорів навчальних закладів, які разом з начальником відділу освіти Ларисою Глобою поверталися з виїзного семінару. Вони ознайомилися з умовами проживання школярів, були приємно здивовані тим, які складні завдання вдається їм вирішувати.
Любов МІНІНА.
«Вісник Золотоніщини», 24.06.2011 р.