Нам спокій тільки сниться

 

Школу з гумором називають майстернею з виготовлення людської особистості. Але в жарті, як відомо, є частка істини. Дійсно, школа – не тільки заклад навчальний, а й потужний центр формування молодих характерів, кузня майбутніх талантів нашої країни.


Вихованням підростаючого покоління займаються усі педагоги, та про душу, мабуть, найбільше дбають учителі літератури. Кому, як не їм, на уроках говорити про розумне, добре, вічне? Зарубіжна література – одна з наймолодших шкільних дисциплін – дає можливість вивчати кращі зразки світового письменства, через читання класики допомагає розвивати почуття прекрасного, розширює кругозір учнівської молоді. Вчителі розуміють, що лише ґрунтовна науково-методична підготовка дасть їм можливість легко розв’язувати проблеми шкільного курсу. Тому з інтересом відвідують кожне заняття чи семінар свого методоб’єднання.

Нещодавно у Піщанській ЗОШ (директор Катерина Харина) відбувся семінар «Забезпечення самореалізації особистості на уроках зарубіжної літератури та в позаурочний час». Учителі Тетяна Дмитрівна Куданова, Світлана Анатоліївна Петренко, Надія Станіславівна Дахно на уроках та в інтелектуально-творчій грі «Боги Олімпу» створили необхідний психологічний комфорт для розкриття творчого потенціалу дітей.

Для вчителя-словесника підготовка до уроку починається задовго до складання плану і конспекту. Вона народжується із власної творчої лабораторії, елементом якої може стати екскурсія на батьківщину письменника. Така поїздка Гоголівськими місцями була організована для вчителів зарубіжної літератури. Цікаві коментарі гіда Віталія Григоровича Побиванця впродовж усієї дороги, відвідання Миргорода, Великих Сорочинців, Гоголевого та Диканьки надовго запам’ятаються педагогам, а побачене й почуте у Спасо-Преображенській і Свято-Миколаївській церквах, у Мгарському монастирі завжди бринітиме в душі благоговійним трепетом.

22 жовтня на черговому засіданні методоб’єднання учителів зарубіжної літератури йшлося про виховання високодуховної, культурної, обізнаної із світовим мистецтвом людини. Словесники району активно працюють над цим завданням. Не забуваючи про традиції, шукають нові форми і методи роботи, озброюються найновішими досягненнями методичної науки, активно освоюють комп’ютерну грамотність, користуються інформацією з Інтернету та матеріалами ресурсних центрів районного і обласного методкабінетів, самі публікуються у фахових виданнях. Це відзначив у своєму звіті керівник методоб’єднання учителів зарубіжної літератури Золотоніського району Андрій Юрійович Логінов. Гостями на зустрічі були методист Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педпрацівників Валентина Анатоліївна Юрчак та вчитель-методист Черкаського колегіуму «Берегиня», переможець конкурсу «Учитель року-2007» Любов Миколаївна Малигіна, які привезли чимало демонстраційних матеріалів, презентацій тощо. Технічне забезпечення здійснював методист відділу освіти райдержадміністрації Віктор Павлович Олексієнко.

Валентина Юрчак високо оцінила роботу вчителів-словесників Золотоніщини, відзначила активну діяльність керівника методоб’єднання Андрія Логінова, звернула увагу на величезну роль інтерактивного навчання та неймовірні можливості новітніх інформаційних технологій.

Про роль учителя літератури, про досвід використання прикладного програмного забезпечення на уроках зарубіжної літератури говорила і Любов Малигіна.

На засіданні також зазначалося, що методоб’єднання проводить свою роботу щодо впровадження новітніх освітніх завдань на науковій основі у тісній співпраці із Київським Національним педуніверситетом ім. М. П. Драгоманова, Полтавським педуніверситетом ім. М. В. Короленка та Черкаським Національним університетом ім. Б. Хмельницького.

Такі заходи, зустрічі, семінари збагачують учителів досвідом, дають можливість порівняти власну діяльність із досягненнями іменитих педагогів, стимулюють до творчості, а головне – забезпечують цікавим спілкуванням із прекрасними людьми.

Валентина Шепель, учитель Зорівської ЗОШ.

«Вісник Золотоніщини», 6.11.2009 р.

 

Погода