На Золотоніщину за досвідом
23 червня спеціалісти територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у Золотоніському районі ділилися досвідом з колегами. Тут відбувся семінар директорів територіальних центрів Черкащини на тему: «Функціонування територіальних центрів, соціального обслуговування області в умовах реформування системи надання соціальних послуг та їх підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 років».
Золотоніський терцентр – один з найкращих в області. Його працівники мають неабиякий досвід роботи з одинокими непрацездатними громадянами, яких на обслуговуванні у 1864 особи. Усі вони потребують соціальних послуг. Їх надають три підрозділи терцентру.
Спеціалісти відділення соціальної допомоги вдома з початку року надали відповідні послуги 1405 одиноким непрацездатним громадянам похилого віку та інвалідам. Обслуговування цієї категорії населення у 41 населеному пункті здійснюють 68 соціальних робітників. Кожен з них працює в середньому з 18 особами. У 2011 році на надомне обслуговування прийнято 39 одиноких земляків.
Соціальні робітники надають послуги щодо придбання та доставки продуктів харчування з магазину чи ринку, доглядають за одинокими ветеранами під час хвороби, за їхнім дорученням вирішують питання в усіх державних та громадських організаціях, допомагають у веденні домашнього господарства. Тридцять соціальних робітників обслуговують 42 одиноких громадян похилого віку та інвалідів зі зниженою та втраченою групою рухової активності. Цій категорії хворих вони додатково готують їжу, перуть білизну, купають їх розчісують волосся тощо. Платні послуги соціальні працівники надають 21-ій непрацездатній особі.
На виконання районної комплексної Програми «Турбота» відділення організації та надання благодійної допомоги і оздоровчих заходів облаштувало у центральній районній лікарні палати підвищеної комфортності на 11 ліжко-місць для оздоровлення ветеранів війни, праці та реабілітованих громадян. З початку року проведено госпіталізацію 26 ветеранів війни та праці з наданням їм лікувально-профілактичних заходів та реабілітації. У Домантівській дільничній лікарні облаштовано 5 соціальних ліжок для бездомних громадян та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Тут діє пункт прокату інвалідних візків, палиць, милиць, рамок для ходіння, 23-є хворих отримали у терцентрі інвалідні візки та допоміжні засоби пересування.
До Дня Перемоги спеціалісти відділення вручили 150-ти ветеранам війни продовольчі набори. Чотири особи, яким виповнилося сто і більше років, відповідно до заходів програми «Турбота» отримали грошову допомогу. На госпрозрахунковій основі діють дві взуттєві майстерні у Гельмязові та Піщаному.
У відділенні соціально-побутової адаптації та реабілітації, де на обліку перебуває 305 непрацездатних громадян похилого віку та інвалідів, проводять комплекс заходів, спрямованих на підтримку їхньої життєдіяльності і соціальної активності, подолання проблеми незатребуваності у суспільстві, повернення до повноцінного життя, сприяння розвитку різнобічних інтересів та задоволення потреб людей пенсійного віку та їхньої соціально-побутової адаптації і реабілітації. Це, зокрема, організація дозвілля: створення самодіяльних художніх колективів, гуртків за інтересами. Ветерани беруть участь у фольклорних конкурсах, збираються у клубах та зустрічаються з учнями шкіл, слухають лекції на різноманітні теми.
Територіальний центр підтримує тісну співпрацю з міськрайонним центром зайнятості. За його направленнями для обслуговування одиноких непрацездатних громадян прийнято вісім осіб.
У районі діє будинок для ветеранів війни і праці у с. Вознесенське, у якому проживають 15 осіб.
Про все це та багато іншого розповіли колегам з різних регіонів Черкащини директор територіального центру Леонід Шпильовий та начальник управління праці і соціального захисту населення Інна Лузан. У роботі семінару брали участь голови райдержадміністрації Оксана Криницька та районної ради Микола Собченко, перший заступник очільника Головного управління праці та соціального захисту населення області Семен Радченко, завідуюча сектором цього управління Валентина Лук’яненко та голова обласної профспілки працівників соціальної сфери Людмила Веселовська.
Із вступним словом перед аудиторією виступили голови райдержадміністрації Оксана Криницька та районної ради Микола Собченко, які зазначили, що на Золотоніщині створено належні умови для надання якісної соціальної допомоги громадянам. У ході семінару було організовано конструктивну дискусію між директорами обласних територіальних центрів стосовно проблем, які стримують удосконалення системи надання соціальних послуг.
Гості ознайомилися з роботою Золотоніського терцентру та відвідали видатну пам’ятку архітектури нашого краю – Красногірський монастир.
Лариса СЛЮСАРЕНКО, завідуюча відділенням організації та надання благодійної допомоги і оздоровчих заходів.
«Вісник Золотоніщини», 8.07.2011 р.