Чотири свята – зібрали гостей багато!

… Відзначався тієї суботи ще один ювілей, який залишився у тіні: змагання «Найспортивніше село» цьогоріч проводяться вже вдесяте. У нашому районі участь у цих наймасовіших перегонах взяла 31 сільська команда. Щодо вознесенської, яка знову представляла Златокрай на обласному фіналі, то вона має давні і славні спортивні традиції. До її складу входять ветерани, переможці та призери районних і обласних змагань – Ірина Зінченко, Олександр Борщенко, Вадим Гончаренко. У 2004,2005,2006 та 2008 роках збірна команда цього села виборювала призові місця на обласних фіналах «Найспортивнішого», ставала переможцем та призером з перетягування каната, міні-футболу, гирьового спорту, армрестлінгу, шахів і настільного тенісу.

Давні спортивні традиції і надбання мають усі команди – учасниці фіналу, у кожної з них – своя історія виникнення й розвитку, усі вони зайняли почесне місце у парадній колоні на відкритті змагань. Першими йшли спортсмени села Хрестителеве Чорнобаївського району – найспортивніші 2008 року, дев’ятиразові переможці районних і семиразові обласних змагань. Державний прапор України піднімали голова цього села Світлана Волошин і капітан команди, переможець обласних змагань з піднімання гир, майстер спорту Михайло Бурган. На святі були присутні поважні гості: ветерани спорту Золотоніщини, заслужені спортсмени сучасності з району і області, керівники – голови: обласної ради Володимир Гресь, районної Іван Соколан, райдержадміністрації Валерій Буркацький, перший заступник голови обласної ради Віктор Павліченко, олімпійський чемпіон з греко-римської боротьби, заслужений майстер спорту В’ячеслав Олійник та ін. У вітальному слові Володимир Гресь зазначив: «Наші спортсмени бережуть і розвивають чудові традиції своїх попередників. До списку кандидатів на участь у XXX літніх Олімпійських іграх у Лондоні включено 9 спортсменів з Черкащини: Людмилу Жук (веслування на байдарках і каное), Анну Калашник (спортивна гімнастика), Галину Гапонову і Руслана Нормуратова (кінний спорт), Дарію Шаріпову, Наталію Чепурну, Максима Половинку (кульова стрільба), Антона Куксу (фехтування), Ярослава Жмуденка (настільний теніс). Це ще раз свідчить про те, що жителі нашого краю люблять займатися спортом і надають перевагу здоровому способу життя». Він нагородив почесними грамотами. обласної ради ветеранів праці та спорту Золотоніщини Бориса Артеменка (з Чапаєвки), Леоніда Хох-лінського і Тамілу Федорчук та голову ФОК «Колос» Олександра Бута. Цінні подарунки від районної ради і адміністрації отримали ветерани спорту Золотоніщини Григорій Капля, Олександр Лапа, Микола Кривонос, Ірина Зінченко, Микола Макаренко, Микола Шрамко, Василь Мокрицький, Віра Лисак, Володимир Дудченко.
Щодо фінальних обласних змагань, то вони відрізнялися від районних хіба що кількістю учасників. Визначити наперед переможця було неможливо, тож інтрига тривала до кінця. Хоч голова села Вознесенське Станіслав Бузирьов переживав з приводу того, що надзвичайно важко було у цьому році зібрати команду і тому увійти в трійку призерів буде проблематично, спортсмени збірної впевнено займали призові місця і складали переможні бали у скарбничку команди. Чемпіонами області стали наші видатні «найспортивніші»: шахіст Іван Малий, тенісистка Ірина Зінченко, легкоатлет (бігун на 1000 м) Олег Хомут, армрестлінгіст (вага до 90 кг) Володимир Демчинський. Другі місця зайняли: відомий майстер армрестлінгу у вазі до 70 кг Володимир Тертиця і команда канатників, третє – футболісти. Слід згадати і про вдалий виступ нашого гирьовика Романа Вернигори, який посів четверте місце у вазі до 90 кг (до речі, правила виконання вправи у цьому виді змінилися буквально напередодні змагань і це зіграло немалу роль у тому, що наші гирьовики не встигли «перестроїтись»). Відносно самого Станіслава Бузирьова, то незважаючи на те, що він мотався із сектора у сектор, встигаючи скрізь і всюди, завзятий голова примудрився перемогти у змаганнях з метання дротиків усіх своїх двадцятьох суперників-голів. Він став абсолютним чемпіоном! Хоч ця перемога не принесла золотоніській команді потрібних балів (змагання були просто показовим виступом керівників), вона підтвердила відомий вислів: який капітан – така й команда. Але все одно, коли диктор оголосила про те, що Вознесенське стало найспортивнішим селом Черкащини, це було справжньою несподіванкою! Ну третє місце, ну, можливо, друге, але перемога – це супер, це круто, ура-а-а!!! Оце так подарунок рідному стадіону і усьому Златокраю! На другому місці спортсмени села Руська Поляна Черкаського району, на третьому – Хрестителевого Чорнобаївського. Цікаво, що саме ці три села, протягом останніх років постійно міняючись місцями, боряться на «Найспортивнішому» за перемогу.
Нагороджували кращих з кращих Микола Томенко і Володимир Гресь. Переможці традиційно отримали кубки, медалі і спортивні форми, а цілу когорту викладачів фізичної культури закладів освіти області нагородили подарунками за відданість справі і виховання молодого покоління. Крім того, заступник голови Верховної Ради передав головам сіл, учасників фіналу, набори яскравих футбольних м’ячів.
Гості свята (особливо спортсмени) захоплювалися гостинним «Колосом», умовами
проведення змагань і їх чудовою (на найвищому рівні) організацією! ….
Марина БІЛЕЦЬКА. “Вісник Золотоніщини”, №38 (863), 18 вересня 2009 року

Погода