Час готуватися до спортивних змагань і думати про старість

27 січня, відбулося засідання президії районної ради.

Про хід виконання програми розвитку земельних відносин у Золотоніському районі на 2003-2010 роки інформували начальник

міськрайонного управління Держкомзему Василь Безпальчий та начальник відділу Черкаської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру» Олександр Лук’ященко. Вони акцентували увагу на низці проблем, зокрема на тому, що межі сіл, які були встановлені ще у 70-80 роках, зазнали суттєвих змін, тепер це негативно впливає на розвиток населених пунктів. Через відсутність коштів управлінням Держкомзему не розроблено плани земельно-господарського устрою населених пунктів, що не дає змоги упорядкувати відомості про земельні ділянки.

Проведено значну роботу щодо оформлення державних актів на право власності на земельні ділянки. За останніми даними управління Держкомзему, виготовлено та зареєстровано 3076 державних актів на право власності на земельні ділянки громадян.

Президія заслухала інформацію головного спеціаліста відділу у справах молоді та спорту райдержадміністрації Василя Поліщука про проведення у 2010 році змагань «Найспортивніше село». Цей наймасовіший і найвидовищніший фізкультурний захід планується вже водинадцяте, зональні тури пройдуть у Вознесенському, Кропивні, Гельмязові та Новодмитрівці у березні-квітні. Правила суперництва з 8 видів спорту залишаються незмінними, деякі нюанси стосуються лише вправ з гирями. Президія рекомендувала при формуванні районного бюджету на 2010 рік передбачити кошти на організацію та проведення змагань, у тому числі – на заохочення спортсменів-лідерів.

Діяльність адміністративних комісій та з питань боротьби із злочинністю, утворених виконавчими комітетами сільських рад, проаналізував в.о. радника голови районної ради з питань юридичного забезпечення Григорій Махаринець. Його висновок про те, що здебільшого такі комісії є формальними, підтримали у своїх виступах сільські голови. Вони також висловили низку претензій до роботи правоохоронців, обурювались, що жоден дільничний не проживає на тій території, яку обслуговує, що злочинці відчувають безкарність і люди в селі потребують щоденного захисту – від їхніх посягань. Адмінкомісії, які діють на громадських засадах, не хочуть конфліктувати з односельцями, а відтак – не дуже обтяжують себе роботою.

Президія районної ради обговорила перспективи створення на базі Домантівської дільничної лікарні стаціонарного відділення

на 20 ліжок Золотоніського територіального центру управління праці та соціального захисту населення. Голова районної ради Іван Соколан зазначив, що, на жаль, наші села старіють, все більше самотніх літніх людей потребує стороннього догляду. Щоб частково розв’язати проблему і внесено пропозицію вивчити перспективи відкриття геріатричного закладу у Домантовому. Директор територіального центру Леонід Шпильовий детально розповів про умови створення стаціонарного відділення та відкриття соціальних ліжок, назвав переваги й недоліки обох варіантів. Обговорення теми вийшло емоційним, але всі погоджувались, що питання доглянутої старості і по суті порятунку літніх людей, що опинилися у складних життєвих умовах, треба розв’язувати вже сьогодні і рекомендували почати із створення соціальних ліжок, а згодом – і відділення.

27 січня пройшов також день інформації для сільських голів, де йшлося про актуальні теми сьогодення.

«Вісник Золотоніщини»,  29 січня 2009 року

Надія КОВАЛЕНКО

 

Погода