Проект «Марафон «Охочих правознавців» реалізовано в Мелітополі і у Золотоніських школах

У рамках всеукраїнського проекту «Зміцнення міжрегіональної комунікації і співпраці», який реалізує СУМ  (Спілка Української Молоді) в Україні за підтримки Національного Фонду підтримки Демократії (NED), розпочав роботу і наш міжрегіональний короткотривалий проект між школами Золотоніського району і м. Мелітополь. Його початку передував рік плідної співпраці й дружнього спілкування. Шанований педагог, прекрасна людина і активний, талановитий тренер Тетяна Москаленко запрошувала до співпраці багатьох педагогів району. Та весь курс із п’яти тренінгів впродовж року відвідали, на жаль, не всі. Найактивніші учасники торік у грудні були запрошені до Чернігова на робочу зустріч, де й отримали пропозицію підготувати проекти на конкурс міні-грантів. Золотоніський район підготував дві роботи:  «Марафон «Охочих правознавців» (автори Марина Рудь та Світлана Бахмет) і «Об’єднаємось заради миру» (Валентина Третяк та Олена Кваскова). Обидва проекти сподобались журі і отримали міні-гранти на їх реалізацію.

Дякую СУМ – Спілці української молоді, від імені якої тепер діємо і ми, за надані можливості.  Спілка української молоді — громадська організація, яка об’єднує українську молодь на добровільних засадах та виховує свідомих, чесних і працьовитих громадян, відданих українців-державників, що виробляють світогляд на національно-християнських традиціях та ідеалах, виплеканих українською нацією протягом століть. На думку керівника РУДОС Юрія Шимка, основною метою спілки є плекання шляхетного патріотизму: «Протягом усієї довголітньої виховної праці та культурно-освітньої активності Спілка української молоді в діаспорі відігравала провідну роль у складі українських державницьких організацій та різноманітно допомагала Україні до часу проголошення її державної незалежності».

23 лютого команда учениць із Скориківської ЗОШ і Ковтунівського НВК розпочала свої мандри по нові знайомства і знання. Цікавий і насичений тренінг «Закон і ми»,який підготувала учителька Мелітопольської школи-гімназії №23 Світлана Бахмет захопив усіх присутніх новими формами і методами, а відкритість і щирість учасників допомогла дівчатам почуватися в новому колективі як в рідному. Прогулянка містом і екскурсія до краєзнавчого музею, неформальне спілкування і спільна вечеря так зблизили дітей, що вже у потязі вони  переписувались і телефонували одна одній як давні подружки.

Біля приміщення Мелітопольської школи №23

Тож місяць підготовки до нової зустрічі, репетицій і очікування тягнувся дуже довго. Нарешті й ми дочекалися цієї зустрічі! Міжрегіональна комунікація – “Мелітополь – Скориківка – Ковтуни” щодня ставала все тіснішою. 24 березня до Золотоноші завітали наші друзі з школи № 23 м. Мелітополь. А далі шлях проліг у Скориківку, де ми всі разом обговорювали різні аспекти сімейного законодавства під час ток-шоу «Сімейне право» та в Ковтуни, де всіх чекав сюрприз від акторів-аматорів – відтворення української традиції “Дівич-вечір” і смачне частування традиційними українськими стравами, які діти готували власноруч.

Другий день візиту був не менш насичений подіями, аніж перший. Розпочали ми його в Красногірському монастирі, де просили Божого благословення, потім пізнавали історію нашого краю, мандрували «Територією пригод» з гельмязівськими «Фантазерами». Втомлені, вражені й ситі ми покидали Гельмязів  і прямували до місця спочинку Великого Кобзаря – на Тарасову гору в Каневі. Вшанували пам’ять Тараса Шевченка і відвідали музей, погуляли містом, помилувались краєвидами й багато спілкувались. Проект дав усім багато вражень, нових знань і нових друзів. Заради цього й варто було потрудитись. Сподіваюсь, дружбу цю наші вихованці понесуть через роки.

Біля приміщення Ковтунівської школи

Для зв’язку і організації спільних заходів у соціальних мережах ми створили групи з однаковими назвами. Уже провели голосування в мережі за кращий буклет, плануємо і надалі проводити різні спільні акції і заходи.

Група «Зміцнення міжрегіональної комунікації і співпраці» створена у Facebook для всіх, хто підтримує ідею об’єднання і консолідації нації. Приєднуйтесь!

Марина Рудь,

 педагог-організатор Ковтунівського навчально-виховного комплексу, вчителька історії Скориківської школи

«Вісник Золотоніщини», 30.03.2017 р.

Погода