Поради для батьків першокласника

 

Щоб перший похід у школу не став для малюка стресом (як і звикання до нового статусу школярика), готуватися слід заздалегідь, тижні за два. Психологи рекомендують діяти за таким планом:


1.   ХОДИТИ ГУЛЯТИ ДО ШКОЛИ.

Доцільно зайти всередину школи, показати першокласнику місце, де він проводитиме навчальні години – клас, спортивний зал, їдальню, туалет та інше. Візит до школи до початку занять можна повторити кілька разів, щоб дитина звикла й запам’ятала, що і де є на новій місцевості. І не розгублювалась, особливо у перші дні.

2.   РЕПЕТИРУВАТИ ЗБОРИ ДО ШКОЛИ.

Нехай майбутній першокласник навчиться самостійно готуватися до навчального дня: одягати форму, складати рюкзак. Батьки повинні показати, що й куди класти, щоб у портфелі легко можна було знайти необхідну річ.

3.   ПРОКИДАТИСЯ РАНІШЕ.

Щоб дитина не позіхала на першому уроці, вам доведеться змінити її розпорядок дня – і поступово привчити прокидатися раніше (попередньо розрахуйте, о котрій повинна вставати дитина, щоб устигати зібратися в школу без поспіху). Це важливо, особливо якщо у вас маленький «соня», якого вранці важко розбудити.

4.   НАВЧИТИ ДИТИНУ РОЗПІЗНАВАТИ ЧАС.

Поставте у дитячій кімнаті годинник. Важливо, щоб дитина поступово навчилася правильно розподіляти свій час – для виконання домашнього завдання, для ігор, відпочинку тощо.

5.   ПРИВЧИТИ ДО ПОРЯДКУ В КІМНАТІ.

Можна у формі гри показати та розказати, як важливо, щоб кожна річ знаходилась на своєму місці. Можна придумати разом із дитиною, де «житимуть» олівці, книжки, зошити, портфель, шкільна форма та інше. І пояснити, як важливо, щоб кожна річ була у своєму «будиночку»: нехай це будуть полички, тумбочки, коробочки, папочки. Головне, щоб дитина звикла підтримувати порядок у своїй кімнаті.

6.   НЕ ЛЯКАТИ ШКОЛОЮ ТА ПОГАНИМИ ОЦІНКАМИ.

Навіть якщо дитина не слухається або погано поводиться, не варто її лякати з метою виховання фразами на зразок «у школі тебе навчать, як поводитися», «якщо не будеш слухатися, учителька тебе покарає» тощо. А також нехай дитина завжди знає, що в школу вона іде по знання, а не по оцінки. Тому якщо вона одержить погану оцінку, нехай не боїться йти додому і не думає, що батьки її розлюблять.

7.   ГРАТИСЯ У ШКОЛУ.

Необхідно займатися з малюком «уроками» у формі гри, щоб тренувати пам’ять, мовлення, увагу тощо. Наприклад, прочитайте казку і попросіть дитину розповісти, що найбільше запам’яталося, запропонуйте намалювати вподобаних героїв, потім попросіть вигадати своє закінчення історії тощо.

Також намагайтеся повторювати з дитиною літери, цифри, читати, писати (робити з «науки» те, що вже вміє дитина).

 

Погода