Нас об’єднали ідеї Олександра Захаренка
Упровадження досвіду Сахнівської школи Корсунь-Шевченківського району, яка працює і живе за законом «Життя – це мить. Спішіть добро творить», на Золотоніщині розпочалося ще наприкінці 70-их років минулого століття.
У 2006 – му з метою популяризації педагогічної спадщини директора авторської школи села Сахнівка з метою популяризації педагогічної спадщини Олександра Захаренка при методичному кабінеті районного відділу освіти створений пункт «Культурно-виховуюче середовище сучасної сільської школи в контексті авторської школи О.А.Захаренка», а при кожномуу загальноосвітньому навчальному закладі – творчі групи, банк даних, оформлено стенди, проводяться заходи «Найкращий добротворець – волонтер», «Добрі справи», виставки «Світ моїх захоплень», «Природа і фантазія», конкурси на кращу методичну розробку уроків Совісті, Доброти, Пам’яті, Милосердя.
У Гладківщинському НВК за ініціативою вчителя української мови та літератури Ганни Тертишної створено шкільний історико0краєзнавчий музей. Серед його оригінальних експонатів – верстат Катерини Гетьман, патифон – Мотрі Бабенко, сорочка мешканки села Марії Савченко, 1951 року народження, в якій вона виходила заміж 22 квітня 1931 року.
Шкільний етнографічний музей Вознесенської школи – багатюща скарбниця родинного і національного виховання. Заслужений учитель України Володимир Макаренко разом з учнями зібрав 280 оригінальних експонатів, 20 безцінних рушників, записав близько 15 автентичних костюмів – це далеко не повний перелік знахідок трьох поколінь учнів.
У Ковтунівському НВК (директор Іван Малий) підготовлено «Енциклопедію шкільного роду». Тепер кожна дитина знає своїх предків до 4-6 коліна. А на території Каврайського НВК (директор Людмила Різник триває закладення дендропарку на честь Григорія Сковороди, квітує розарій, долина здоров’я, алея півоній.
Директори загальноосвітніх навчальних закладів і дошкільних установ Золотоніщини, реалізуючи районний проект «Мрії збуваються», нещодавно відвідали Сахнівську та Гарбузинську школи. начальник нашого відділу освіти Лариса Глоба зазначила, що у Сахнівці найбільш цінним і визначальним був процес створення грандіозних шкільних шедеврів: дендропарку із Криницею совісті, оранжерея, планетарію з обсерваторією, центру здоров’я з плавальним басейном і спортивними залами, фонтану «Колосок».
– У кожного учня, батька, вчителя є мрія. Її необхідно перетворить у цікаву, корисну справу, яка б об’єднала всіх. Саме в цьому і полягає ідея педагогіки конкретної дії за Олександром Захаренком, – підкреслила Лариса Іванівна.
Учасники виїздного семінару поспілкувалися із начальником відділу освіти Корсунь-Шевченківського району Валерієм Кочегурою, директором Сахнівської школи Іваном Рибалкою, активістами шкільного музею, виступили із зверненням до освітян області щодо благодійної підтримки побудови до 75-річниці з дня народження видатного педагога, пам’ятника Олександрові Захаренку на подвір’ї його авторської школи.
Андрій ЛОГІНОВ, методист районного відділу освіти.
1.07.2011 р.