Увічнено в картині


Для боротьби з фашистськими загарбниками у вересні 1941 року комуністи колишнього Гельмязівського району створили партизанський загін, до

якого
увійшло на перших порах майже 70 патріотів різного віку. Очолив партизанський загін тодішній перший секретар райкому партії Федір Дмитрович Горєлов. Комісаром загону був призначений член райкому, голова колгоспу із Гладківщини Мусій Іванович Ілляшенко, а начальником штабу-голова райвиконкому Іван Сергійович Тютюнник.

Згодом до загону влились воїни частин із відступаючої армії. Серед них був кореспондент “Комсомольської правди” письменник Аркадій Петрович Гайдар.

За час своєї діяльності загін зірвав понтонний міст через Дніпро, розгромив комендатури у селах Прохорівці, Ліплявому, Озерищі і Богданах, знищив дві автомашини з німецькими солдатами на шляху Золотоноша-Переяслав.

У загоні був радіоприймач, і партизани постійно приймали повідомлення Радінфомбюро, поширювали серед населення листівки. Партизанський загін базувався у лісах Ліплявського лісництва (тепер це місце знаходиться на дні Канівського моря).

На картині, яку ви бачите,художники Київського художнього інституту Ю.М. Міняйло та А.І. Шишчук відобразили розробку партизанського рейду на богданівську ферму, щоб зірвати відправку в Німеччину силою відібраних у населення корів і свиней. В операції брав безпосередньо участь А. П. Гайдар. У центрі картини-командир загону Ф.Д. Горєлов, справа від нього – І.С. Тютюнник, зліва – А.П. Гайдар та М. І. Ілляшенко.

Картина стала експонатом № 891 Гельмязівського краєзнавчого музею.

 

Погода