Грудень релігійний

4 грудня – Введення в Храм Пресвятої Діви Марії (третя Пречиста).

Велике християнське свято на пам’ять події, коли батьки Пресвятої Діви Іоаким та Анна привели трирічну Марію на служіння у храм. Так вони виконали обітницю, яку дали Богові, за те, що подарував їм дитину, яку вимолювали все життя.

7 грудня-день великомучениці Катерини.

Серед численних жіночих свят, що сповідувалися лише представницями слабкої статі, найзнаменнішим є свято святої великомучениці Катерини. У народі її вважають покровителькою жіночої долі.

ЦІКАВИЙ ФАКТ

У Франції свята Катерина вважається патронесою старих дівчат. Цього дня вранці всі неодружені паризькі дівчата, старші 25 років, одягають капелюшки, прикрашені жовтими й зеленими стрічками. Веселі катеринетти, як звуть цих дівчат, гуляють по вулицях, співають, розважаються, а в одній із церков відправляється служба Божа й архієпископ паризький благословляє старих дівчат.

10 грудня – ікони Божої Матері “Знамення”.

Прославляння стародавньої чудотворної ікони Божої Матері, після якого вона отримала найменування Знамення, відбулося в 1170 році під час чудового заступництва Богоматері міста Новгорода і його жителів.

13 грудня – свято на честь святого апостола Андрія Первозванного. Андрій – один із дванадцяти апостолів, який перший був покликаний Христом у його апостоли, тому в православній традиції й називається Первозваним.

17 грудня – день святої великомучениці Варвари.

Варварин день. Уклоняються святій великомучениці Варварі, мощі якої зберігаються у Володимирському соборі. Кажуть, що свята дівчина, яку стратив рідний батько, оберігає від раптової смерті тих, хто молиться їй.

19 грудня – день святителя Миколи Чудотворця.

Згадують архієпископа Мир Лікійських, великого чудотворця і рятівника всіх нужденних, покровителя мандрівників. Миколая називають другим після Бога заступником.

22 грудня – ікони Божої Матері “Несподівана радість”.

Ікона названа на згадку про зцілення якогось грішника через святу ікону молитвами Пречистої Богородиці. Одного дня, збираючись іти на грішну справу, та людина за своїм звичаєм встала на молитву перед образом Богородиці. Раптом із ребра, рук і ніг Немовляти потоками почала текти кров, як колись на Голгофі. Божа Матір відкрила беззаконникові, що він та інші грішники знов і знов розпинають Сина її, коли творять гріхи.

Приголомшений до глибини душі чоловік благав Пресвяту Богородицю бути йому Заступницею перед Богом. Матір Божа молилася за грішника доти, доки не почула від Господа Ісуса Христа: “Нині прощаються йому гріхи Тобі заради”. До кінця днів своїх зі сльозами і подякою чоловік молився Божій Матері.

 

Погода