ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ щодо диспансеризації дитини

Огляд у лікаря-педіатра

Починає і завершує кожну диспансеризацію огляд у педіатра. Залежно від віку, будови організму, стану імунної системи дитини, ризику хронічної патології педіатр визначає коло фахівців, у яких потрібно пройти огляд, терміни профілактичних щеплень, необхідні лабораторні аналізи. При повторному візиті до лікаря на підставі результатів повного обстеження Ви отримаєте висновок про стан здоров’я своєї дитини.

За необхідності педіатр призначить лікування та порадить профілактичні заходи для збереження і зміцнення здоров’я, дасть рекомендації щодо харчування, розпорядку дня, фізичного виховання (гімнастика, масаж, загартовування).

Огляд в окуліста

У дитячому садку збільшується навантаження на зір дитини, оскільки вона більше часу, ніж удома, проводить за малюванням, ліпленням та іншими заняттями, які потребують напруження очей. Тому дуже важливо перед початком відвідування дошкільного закладу організувати огляд дитини окулістом. Фахівець перевірить гостроту зору та виключить можливу патологію очей або за необхідності призначить лікування.

Огляд в отоларинголога

Бажано пройти огляд в отоларинголога, оскільки чимало дітей хворіють на хронічний тонзиліт або розростання глоточної мигдалини (аденоїди). Коли діти потрапляють до нового середовища, наявні у них хронічні захворювання носоглотки можуть загостритися. Працівникам дитячого садка задля здійснення якісного контролю за здоров’ям дитини необхідно отримати вичерпну інформацію про стан її носоглотки.

Огляд у стоматолога

Необхідно провести санацію порожнини рота, виявити уражені карієсом зуби, а також перевірити прикус. Лікар-стоматолог розповість, як уникнути проблем із зубами та чутливими яснами, і за потреби проведе лікування.

Огляд у логопеда

Слід пам’ятати, що від правильного мовлення залежить успішність дитини в школі й у житті. «Либа-лак-лука»… Зазвичай всім подобається слухати, як смішно та мило розмовляють малі діти, перекручуючи слова та неправильно вимовляючи звуки. Та далеко не всі задумуються, що ця дитяча забава згодом може перерости у серйозну дорослу проблему. Не виправлені в дитинстві, дефекти мовлення у зрілому віці ліквідувати майже неможливо. Саме тому своєчасне звернення до логопеда може запобігти майбутнім проблемам.

Лабораторні дослідження

При проходженні диспансеризації необхідно зробити загальний аналіз крові. Він покаже вміст гемоглобіну та лейкоцитів. Також на лабораторний аналіз слід подати сечу. Якщо аналізи виявлять інфекційні захворювання сечових шляхів або вульвовагініт у дівчат, обов’язково зверніть на це увагу працівників, яким Ви довіряєте свою дитину.

У дитини, що періодично потерпає від розладів шлунку, закрепів, радимо взяти на лабораторні дослідження кал: аналіз покаже, які складові їжі організм перетравлює, а які — ні. За результатами аналізу може знадобитися проведення ультразвукового дослідження органів черевної порожнини, консультація гастроентеролога.

Профілактичні щеплення

Профілактичні щеплення бажано зробити не пізніше ніж за місяць до вступу дитини до дитячого садка.

Увага! Переконайтеся, що результати досліджень внесено до медичної картки дитини.

Погода