Святкуємо разом

Сценарій проведення Дня знань – 2016

Фанфари, музичний фон

Міша 2 кл: Жовтим листям стежечку

Вистеляє осінь,

Дітвору малесеньку

Школа в гості просить.

Алінка 2 кл: Вся родина зійшлася до хати:

Старшокласники і «першачки».

Усміхаються мами і тата:

«Стали старшими діточки!»

Міша: Свято знань сьогодні в школі

Свято зветься – перший дзвоник.

РАЗОМ: Літо, до побачення!

Здрастуй, рідна школо!

Пісня «Хай радіють усі» у виконанні Жені Тимошенко

Читати далі »

Третій четвер травня – День вишиванки

Акція «Всесвітній день вишиванки», яку у 2006 році запропонувала проводити студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк, набула широкого розповсюдження і проходить на всеукраїнському рівні. До неї почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України. Захід є самобутнім, він не прив’язаний до жодного державного чи релігійного свята. Основна його мета — це збереження українських цінностей та їх популяризація. Свято не передбачає обов’язкових заходів, окрім одягання вишиванки.

Читати далі »

Конкурс краси, грації, смаку і таланту в Ковтунах

Конкурс «Панночка-Ковтуняночка» викликав значний інтерес. Одинадцять учасниць продемонстрували своє вміння створити образ і розповісти про нього, співати, танцювати, готувати і красиво подавати, та й по себе розказати. В той час, як дівчата натхненно готувалися до свята, хлопці вчили поезії і пісні про прекрасну половину, готували сценки і танці. Тож, кожна дівчина, яка забажала, могла позмагатись з подругами за титул, а хлопці вперше самостійно змогли створити для жінок і дівчат таке захопливе дійство.

Читати далі »

Друга неділя травня – День матері

Другої неділі травня ми вітаємо своїх матерів із Днем матері. Дату святкування встановлено Указом Президента України (Про День матері | від 10.05.1999 № 489/99).

Мати і дитяНа відміну від Міжнародного жіночого дня, який запропонувала святкувати Клара Цеткін на конференції жінок-соціалісток у Копенгагені в 1910р. День матері — засновано на християнських традиціях і відзначають другої неділі травня, який вважається місяцем Пречистої Діви Марії. Саме до Матері Божої звертаються християни, просячи заступництва та допомоги.

На думку ряду дослідників, традицію святкування Дня матері започатковано давніми греками для шанування матері всіх богів — Великої богині. Давні греки відзначають День матері з часів античності. Тоді це було свято на честь богині Геї.

Англійці в VI столітті святкували Материнську неділю — четверту неділю Великого посту. Цей день був присвячений шануванню матерів країни.

Міжнародним святом День матері став завдяки США. Перша спроба започаткувати день матері в Сполучених Штатах датується 1872 роком, коли відома американська пацифістка Джулія Уорд Хоув запропонувала відзначати день єдності матерів у боротьбі за мир в усьому світі. Але тому, що це свято швидше нагадувало День миру, а не День матері, широкої підтримки воно не набуло.

У 1907 році молода американка Анна Джервіс із Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. У 1910 штат Вірджинія перший визнав День матері як офіційне свято. А у 1914 році президент Вудро Вільсон оголосив День матері офіційним святом усіх штатів Америки.

Поступово друга неділя травня стала святом мам ще для 23 країн світу і понад 30 країн обрали для цього свята інші дні. Зокрема, в Узбекистані свято 8 Березня відзначають як День матері. Аргентинці та індійці відзначають День матері у жовтні, іспанці, серби й португальці — у грудні, вірмени — у квітні. В Росії – в останню неділю листопада.

Уперше День матері відсвяткував Союз Українок Канади в 1928 році, а вже наступного року свято прийшло до Галичини. У 1939 свято заборонила радянська влада. Завдяки зусиллям громадських організацій Свято матері повернулось в Україну за часів незалежності.

На відміну від 8 березня, коли вітають абсолютно всіх представниць прекрасної статі, у день матері вшановують лише мам і вагітних жінок.

На нашому сайті розміщена найбільша колекція віршів українських поетів про маму. Це наш невеликий внесок по вшануванню самої величної людини на землі – МАТЕРІ. Ми хочемо,  щоб матері відчували пошану до їхньої важкої та натхненної праці з виховання дитини, щоб поважання матері було не одноденним святом, а моральною системою поведінки.

Щастя, здоров’я всім Вам, дорогі Матері!

Сценарій свята «Коляд, коляд,колядниця»

Дід. От уже й все готово, як наказувала Бабуся. ( Вигляда у вікно ). А от і вона йде. ( Заходить Бабця. Роздягається. Дід бере кошик).

Баба. На базар ходила, всі гроші розпустила та всього накупила. Ось поглянь.

( Дістає). І цукерок, і горішок, і печива. Читати далі »

Традиційне свято відбулося в шкільному музеї

Святом Водохреща завершився цикл новорічно-різдвяних свят. Саме в цей день, 19 січня, в шкільному музеї української хати було проведено традиційне свято колядок та щедрівок, яке викликає великий інтерес у молодших школярів. І цього року в ньому брали участь всі учні 1–4 класів. У їхньому виконанні глядачі мали змогу почути такі відомі щедрівки та колядки як: «Ой, сива та зозуленька», «Добрий вечір», «Нова радість стала» та інші.

Читати далі »

Фоторепортаж із Новорічного вечора

У Новорічному святі взяли участь всі наймолодші вихованці закладу

Побільше б таких свят

І цього року всі вихованці закладу незалежно від віку (а були серед них і дошкільнята, і поважні випускники) раді були отримати в день Святого Миколая солодощі від депутата Черкаської обласної ради Василя Григоровича Плетіня, виробнича діяльність якого тісно пов’язана із СТОВ “Силікат-1”, найбільшим господарством у Ковтунах.

Вітальні слова отця Любомира, який також завітав у школу на свято, були щирими, тому сприймалися і учнями, і працівниками з великою вдячністю. Найменшим школярам і дошкільнятам пощастило особливо, бо церковна громада села вручила їм ще й свої гостинці.

Читати далі »

Сценарій «Випускний – 2014»

Ведуча: Доброго вечора, шановні батьки, вчителі, гості!

Ведучий: Радо вітаємо всіх присутніх.

Читати далі »

Останні новини
Погода