«Звени, Золотоніщино, піснями»

18-19 жовтня у Піщанському та Пальмірському будинках культури відбулося свято пісні – заключний етап районного конкурсу «Звени, Золотоніщино, піснями», учасниками якого були вокальні колективи та солісти сіл району.

Цікаві театралізовані дійства «Гей сідлайте швидше коней», де Богдан Хмельницький давав настанови козакам, які прощалися з дружинами перед боєм, та «Покрівонька», в якій глядачі побачили ворожіння дівчат на Покрову, інсценізували працівники районного будинку культури. Але основна увага глядачів була прикута до вокальних колективів та солістів, які брали участь у конкурсі. Професійне журі на чолі із заступником голови райдержадміністрації Світланою Хвиль відзначило переможців. У Піщаному вокальний ансамбль «Любава» Дмитрівського СБК із піснями «Журавлиця» і «Ой у лузі калина» посів І місце, на другій сходинці – чоловічий квартет Антипівського СБК із піснею «Козацька похідна», ІІІ місце виборола солістка Хвилівського СБ Тамара Бережецька із піснями «На нашій Україні» та «У моєму краї».

У Пальмірі найкращим визнано жіночий вокальний квартет «Оберіг» Вознесенського СБК, який виконав пісні «Ой у полі три криниченьки» та «Черешенька», ІІ місце – у вокального ансамблю Привітненького СБ, який порадував творами «Ти до мене не ходи» та «Скоро місяць сходить», ІІІ місце посіла солістка Хрущівського СБК Людмила Ткаченко із піснею «Лелеченька».

Журі, оцінюючи творчість, враховувало різні фактори: багатоголосся, артистичність, тематичність пісні, сценічні костюми і т. ін. А глядачам, які були присутні на концертах, сподобались виступи усіх артистів, які вражали емоційністю. Публіка в залах захопливо аплодувала. Жіночий колектив Бубнівсько-Слобідського СБК зачарував «Піснею про Слобідку», солістка Софіївського СБК Лідія Палій дуже ніжно виконала пісню, присвячену батькам – «Батьківська пісня», цю тему продовжило сімейне тріо із Чапаєвки – «Піснею про тата», відомий твір «Варто чи ні» дуже оригінально і своєрідно виконав соліст Антипівського СБК Богдан Кондратенко, гарне враження справив і дует із Гладківщини.

Пальмірські глядачі тепло вітали співаків, нагороджували їх оплесками та вигуками «Браво!», «Молодці!». Голоси співочої династії Харченків із Чапаєвки, які звучали не на одному концерті, і цього разу захоплювали у дуеті, в тріо і сольно. Інтелігентністю підкорила глядачів солістка Скориківського СБК Лариса Коломієць, яка виконувала пісні із кінофільму «Райські яблука».

Багато гарного можна сказати як про учасників, організаторів так й про глядачів цих заходів. Особлива вдячність жителям Піщаного та Пальміри, які не зважаючи на холодні зали, зібралися на свято, ще раз довівши, у селах живе культура, є талановиті артисти і вдячні їх шанувальники.

Галина БЕЗКРОВНА, директор Золотоніської ЦРБ.

«Вісник Золотоніщини», 28.10.2011 р.

Погода