Зустріч, що поріднила серця…

14 лютого, напередодні дати вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав, у Вознесенській відбулася зустріч з воїнами-інтернаціоналістами та учасниками бойових дій, що виконували військовий та громадянський обов’язок в Афганістані. Це жителі Вознесенського та Пальміри: Андрій Заболотний, Володимир Волков, Олександр Гошкодеря, Валентин Карий.

Присутні були і найближчі люди, випускника школи Миколи Ясира, який не повернувся з війни живим, — мама Лідія Віталіївна та її внучка, які приїхали із Хрущівки. Завдяки Валентину Карому, голові первинної організації воїнів-інтернаціоналістів с.Вознесенське, учні та педагоги мали чудову нагоду зустрітися і ближче познайомитися з воїном-афганцем Анатолієм Скрипніком. У його виступі відчувались майстерність поета і душа афганця. А сльоза, яка іноді бриніла на очах, говорила про те, що, і через роки рани болять. Він цікаво розповів як написав першу свою книгу «У кожного свого війна», ділився спогадами, читав вірші так, що серце в грудях билося частіше, а ми все слухали, запам’ятовували і розділяли горе, біль, пережите й втрачене, наболіле й вистраждане.

Дітей цікавило, чи знайшов письменник під час служби в армії справжніх друзів, якими найвищими нагородами їх відзначено, з якого вірша починалася творчість та про що найтяжче писати. А він давав чіткі і влучні відповіді, прикрашаючи їх поезіями. Деякі з них присвятив своїм бойовим товаришам, матерям, що не діждалися синів, а збірочку власних віршів та журнал «Искусство войны» подарував у музей історії школи.

У кімнаті Бойової слави, де проходив захід, панувала атмосфера доброзичливості, дружби поколінь. Учні декламували вірші, запалили свічку пам’яті, вшанували полеглих воїнів хвилиною мовчання, а червоні квіти поклали на могилу свого односельця Миколи Ясира, яким пишається школа.

Вчителі вважають, що такі зустрічі необхідні, адже вони сприяють вихованню у дітей поваги до героїчного минулого країни, шанобливого ставлення до нашого народу. Учні теж переконані, що всі вони повинні бути, насамперед, людьми і гідними громадянами своєї держави.

А на закінчення одинадцятикласники вітали всіх гостей з Днем Валентина, вручали подарунки і бажали любові, здоров’я, успіхів і натхнення, а найголовніше — миру і чистого неба на довгій життєвій дорозі.

Лілія МАРТИНЮК, педагог-організатор Вознесенської школи

«Вісник Золотоніщини», 24.02.2012

Погода