Золотоніська міжрайонна прокуратура піклується про здоров’я

Золотоніською міжрайонною прокуратурою із залученням спеціаліста Золотоніської районної СЕС на виконання завдання прокуратури області перевірено додержання вимог Законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та «Про безпечність та якість харчових продуктів». На харчоблоках шкіл міста та району виявлені порушення вимог ст. 22 першого із згаданих законів, маркування дощок для розробки продуктів, ножів та кухонного посуду потребує заміни.

Усупереч вимогам ст. 20 цього ж закону використовується надщерблений посуд. На видачі не завжди є контрольна порція страви. Не в усіх харчоблоках розміщені інструкції стосовно миття яєць. Не виконуються вимоги товарного сусідства, наприклад, молочна продукція зберігається разом із м’ясною. Приготовані страви не завжди відповідають перспективному меню.

Перевірено і суб’єкти господарювання торговельної мережі міста. Встановлено, що у магазині «Г.» не дотримуються правил товарного сусідства: морозиво зберігається разом із м’ясними та рибними виробами. Складено протокол про порушення власником санітарних норм. У магазині «А.» виявлено факти порушення стандартів і санітарних норм: тут реалізовується м’ясна продукція, термін зберігання якої минув. Тут також складено протокол про порушення санітарних норм. У магазині «С.» продавця гр. Ж. відсторонено від роботи до проходження чергового медичного огляду. Зафіксовано ще й такі факти: біля об’єктів торгівлі немає металевих контейнерів для збору відходів, бракує попереджувальних написів про заборону продажу тютюнових виробів та алкогольних напоїв особам, які не досягли 18-річного віку.

За результатами перевірки міжрайпрокурором винесено 3 постанови про порушення дисциплінарного провадження та подання на усунення виявлених порушень.

 

Ірина Варяниця,

старший помічник міжрайпрокурора

«Вісник Золотоніщини», 23.03.2012 р.

Погода