Золотоніщині – 89 років

Згідно з оцінкою результатів діяльності у 2011 році Золотоніський район посів 1-2 місця у загальнообласному рейтингу. Забезпечено позитивні тенденції соціально-економічного розвитку майже в усіх сферах економіки.

 На Золотоніщині працює 5 промислових підприємств основного кола: ТДВ “Пальмірацукор”, ВАТ “Гельмязівське РТП”, “Пальмірське РТП”, Гельмязівський хлібокомбінат, ТОВ “Черкаський деревопросочувальний комбінат”.

 Тут виготовляють: цукор, патоку, хліб, хлібобулочні та макаронні вироби, устаткування та обладнання для сільськогосподарської техніки, модифікатори для ливарного лиття, шпали просочені, прикордонні стовпчики та ін.

 Сорокарічне підприємство ТДВ «Пальмірацукор» двічі святкувало відкриття сезонів цукроваріння: 13 липня стартувала переробка тростинного цукру-сирцю, а 23 вересня – на підприємство надійшла сировина з бурякосіючих господарств нашого краю і розпочався етап виготовлення цукру з вітчизняних коренів.

 Гельмязівський хлібокомбінат випускає хліб, здобу та макаронні вироби, займається торгівлею та ресторанним господарством. Потужність комбінату – 2 тонни продукції на добу. Підприємство обслуговує торговельну мережу районного споживчого товариства, 17 сіл району, 4 сільгосптовариства, 7 бюджетних організацій та 20 приватників. Короваї гельмязівських пекарів дивують смаком, вигадливістю та фантазією і відомі далеко за межами району.

 Золотоніщина зібрала великий урожай. Попри засуху, яка змінилася тривалими дощами у пору косіння, хлібороби намолотили 210 тисяч тонн зерна. Середня урожайність культур склала 52,7 центнера з гектара.

 За підсумками 2011 року Золотоніський район визнано кращим у галузі тваринництва. Середній річний надій від корови склав 5976 кг молока. У СТОВ «АФ «Маяк» надоїли 8020 кг. Найкращі результати у операторів СТОВ «Прогрес» та «Нива» – 8611 та 8375 кг.

 Збудовано нове підприємство з переробки насіння ріпаку ТОВ «Красногірське», проектна потужність якого передбачає випуск 10 тисяч тонн нерафінованої ріпакової олії та 20 тисяч тонн шроту. Тепер у Антипівці виготовляють олію, яка знижує рівень холестерину в організмі людини.

 Успішно працює і розвивається ТОВ «Золотоніський бекон» у Крупському, де утримується поголів’я французьких малосальних свиней, у генетиці яких закладені швидкий ріст, плодовитість, витривалість та низька сприйнятливість хвороб. Перспектива підприємства полягає у здобутті статусу племінного господарства. Будується новий цех товариства у Щербинівці.

 Традиційним місцем проведення районних ярмарків сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів місцевих виробників став реконструйований «Старий ринок «Софіївка». У цьому селі торгівлю організовано за європейськими стандартами.

 Розширює систему маркетів у сільській місцевості районне споживче товариство. Один із таких торговельних закладів нещодавно розпочав роботу у Чапаєвці.

 34 територіальні громади бачать свої подальші перспективи через реалізацію програми «Село Черкащини – 2020». На Золотоніщини створено координаційну раду сільських голів, до якої увійшли очільники усіх місцевих громад району.

 Відкрито дитячий дошкільний підрозділ «Калинка» у с. Гладківщина. Зусиллями багатьох спонсорів створено комфортні умови у приміщенні, яке тепер відвідує 32 сільських малят.

 Арену для майбутніх олімпійських чемпіонів – багатофункціональний спортивний майданчик збудовано у Богуславці. Це стало ще одним вагомим кроком влади на шляху розвитку спорту.

 На обласних змаганнях за титул найспортивнішого села Черкащини команда Шабельників нашого району здобула срібний кубок.

 Народні обранці Золотоніщини визнані найуспішнішими спортсменами області: депутатська збірна команда посіла перше місце у фіналі спартакіади депутатського корпусу Черкащини.

Засяяли позолотою бань і відкрили свої двері прихожанам нові церкви – Свято-Михайлівський храм у Деньгах, Свято-Стрітенський у Богуславці та Святителя Миколая у Бубнівській Слобідці.

 У центрі Зорівки – як у старовинному парковому заповіднику – з’явилося рукотворне диво: фонтан з вишуканими архітектурними прикрасами та струменями чистої води.

Майже гектар молодого лісу на території Вільхівського лісництва у рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» посадили професійні садівники і охоронці зелених масивів, члени Коробівського шкільного лісництва, керівники району та представники партій і громад. Через 80 років на цьому місці стоятиме густий сосновий бір.

 ТОВ «Золотоніські сади» у Гладківщині займається інтенсивним промисловим садівництвом за голландським типом. Садівниче господарство постійно нарощує виробництво, розширює площі – зараз яблуневий сад займає 95 гектарів. Підприємство виходить на планову проектну урожайність – 40 тонн яблук з гектара.

 Повсякчас дбає Золотоніщина про своє коріння. Увагою та піклуванням оточені ветерани. Працює районна програма «Турбота». Жителі району, які досягли 100-річного віку, одержують грошову допомогу: таких довгожительку нас п’ять. Для учасників бойових дій та інвалідів, яким 90 і більше років, передбачені стипендії.

На Золотоніщини проживають 252 багатодітні родини, у яких підростає 824 дітей. Більше двох десятків жінок удостоєні звання матерів-героїнь. Традиційними стали свята вшанування материнського подвигу «Будь благословенна, українська ненько!».

 Торік у пологовому відділенні Золотоніської центральної лікарні народилося 697 малят. Медична установа прагне набути статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини». Створюються умови для впровадження новітніх перинатальних технологій. За програмою «Репродуктивне здоров’я» проведено ремонти та придбано обладнання на 90 та більше 27 тисяч гривень бюджетних коштів.

 У школах району склалася наукова, творча та лідерська еліта. У рамках свята «Вірю в себе, в майбутнє, в Україну» 75 обдарованих учнів та 13 шкільних колективів одержали нагороди. За особливі успіхи у навчанні та науковій роботі вісім учнів за рішенням районної ради та райдержадміністрації отримують персональні стипендії.

 У Новодмитрівській школі виховують шляхетних українок. Цей проект започатковано з ініціативи Золотоніського відділення Дитячого фонду України та підтримано районною владою, освітянським загалом, районною організацією Партії регіонів та батьківською громадськістю.

 У районі курсує п’ять шкільних автобусів. Раніше такий транспорт був у Гельмязові та Кропивні. Торік для підвезення школярів стали працювати ще три одиниці техніки: у Новодмитрівці, Крупському та Коробівці.

 Відкрито три дитячі будинки сімейного типу: родини Маковеїв у Подільському, Раджабових у Крупському, Раєвських у Щербинівці виховують дітей, які потрапили у складні життєві ситуації, як рідних. Їхні оселі називають будинками щастя. Ще п’ять родин мають статус прийомних, тут переконані, що чужих дітей не буває. У Маліївці мешкає родина, яка усиновила п’ятеро дітей – вона єдина така на Черкащині.

«Вісник Золотоніщини», 7.03.2012 року

Погода