Жива легенда

У 67 років пройшло з того часу, коли радянські війська здобули Перемогу у Великій Вітчизняній війні. Творцями її були звичайні люди — солдати. Не знаючи страху, вони кидались у бій заради нашої Батьківщини. Напередодні Великого Свята Перемоги мені вдалося поспілкуватися зі свідком тих подій, учасницею бойових дій, членом ради ветеранів, підполковником медслужби у відставці — Катериною Федорівною Орел з с.Чапаєвка.

Катерина ОРЕЛ на святковому параді у м.Київ

Народилася і виросла Катерина Федорівна у Полтаві. Там же навчалася у медичному технікумі. Жила з братом та бабусею.

— Пам’ятаю, у перший день війни, — згадує вона, — вилізли ми на дах технікуму і дивилися, як літаки бомбардують Полтаву. Молоді були, не розуміли…

У 1943-му у 18 років Катерина Федорівна добровільно пішла на фронт. Свій складний воєнний шлях розпочала у званні санінструктора роти, а демобілізувалася молодшим лейтенантом.

На фронті зустріла своє кохання— познайомилась із майбутнім чоловіком у санітарному поїзді. Згодом народилися дві доньки, які зараз проживають у Києві і мають своїх дорослих дітей.

У Катерини Федорівни багато орденів та медалей, серед яких — ордени Вітчизняної Війни та Червоної Зірки — за порятунок поранених бійців з палаючого танка.

— Перемогу зустріла у Москві — в ешелоні з пораненими, — розповідає Катерина Федорівна. — Після війни ми чоловіком військовим служили по всій країні. У 1962 році переїхали сюди до Чапаєвки, тут і залишились.

Катерина Орел дуже полюбляє танці і спорт. Коли була ще молодшою, створила танцювальний гурток у сільському клубі, в якому безкоштовно займалися всі бажаючі.

Тепер, не зважаючи на свій поважний вік, дивовижна жінка справляється з усією домашньою роботою. У її дворі багато чудових квітів, затишно і охайно. Катерина Федорівна навіть власноручно збирається перекривати дах.

На жаль, з роками ветеранів війни залишається все менше й менше. Але ми, нащадки, пам’ятатимемо невмирущий подвиг наших прадідів і захоплюватимемось такими активними і справді легендарними людьми як Катерина Федорівна Орел.

Христина ХВИЛЬ, учениця 11 класу, Деньгівського НВК

Погода