Згадати кожного – одне із основних завдань у ці травневі дні

 

Про хід підготовки до відзначення 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні йшла мова на щотижневій апаратній нараді у райдержадміністрації. Завсектором з питань внутрішньої політики Лариса Слюсаренко проінформувала про роботу оргкомітету з підготовки до цієї визначної дати, про

намічені заходи. Окремо вона зупинилась на тих запитах, з якими люди старшого покоління звертались до представників органів влади 9 квітня у традиційний щомісячний День ветерана.

Начальник управління праці та соціального захисту населення Інна Лузан повідомила як іде виплата одноразової грошової допомоги учасникам бойових дій, інвалідам війни та іншим категоріям громадян до 65-річчя Перемоги. Директор територіального центру Леонід Шпильовий про те, як соціальні робітники привітають своїх підопічних із святом 9 травня. Начальник відділу освіти Людмила Лосіцька зупинилась на тому, як проходить конкурс шкільних музейних кімнат та куточків бойової слави. Найактивніші в пошуковій роботі вихованці Людмили Різник із Каврайського НВК та екскурсоводи музею «Пам’ять» чапаєвської школи. У кожній бібліотеці Золотоніщини діє тематична виставка й проходить акція «Прочитай книгу про війну», повідомила начальник відділу культури та туризму Валентина Ярош. У палатах з поліпшеним комфортом центральної районної лікарні проходять оздоровлення колишні фронтовики й учасники війни, – зазначив головний лікар ЦРЛ Володимир Нечипоренко,- а тих медпрацівників, які у роки Великої Вітчизняної рятували людські життя, ми провідаємо і привітаємо з Днем Перемоги, їх на Золотоніщині зараз 26.

Протягом минулого і нинішнього тижнів голова районної ради ветеранів війни і праці Лідія Буркова разом із начальником управління праці та соціального захисту населення Інною Лузан провела низку зустрічей з головами первинних ветеранських організацій та представниками покоління вогняних 40-х років. Теплі розмови відбулися у Богуславці, Лукашівці, Зорівці, Чапаєвці, Дмитрівці, Домантовому.

Керівники ветеранських осередків у селах району розповідали про заплановані на 9-те травня заходи, про те, у якому стані обеліски, пам’ятники, могили загиблих на війні, про щоденні потреби своїх односельців  літніх людей. А найзворушливішими моментами цих зустрічей були спогади фронтовиків, інвалідів війни, тих, хто пережив окупацію, і тих, хто йшов в атаки, брав участь у бойових операціях. Згадували 22 червня 41-го і 9 травня 45-го і всі 1418 днів і ночей Великої Вітчизняної війни.

«Вісник Золотоніщини», 30 квітня 2010 року

 

Погода