Зарплата в конверті? Пенсію в конверті не отримаєш

 

Відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого обчислені та сплачені страхові внески до Пенсійного фонду України. Нині є ще чимало підприємств, керівники яких свідомо нехтують цими вимогами позбавляючи працівників

страхового стажу та пенсій при досягненні відповідного віку.

Своєчасність та повнота сплати страхових внесків до бюджету Пенсійного фонду мають безпосередній вплив на розмір пенсій майбутніх пенсіонерів. Тобто однією з основних умов внесення періодів роботи до страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком є сплата страхових внесків до Пенсійного фонду України. Вони нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці основної і додаткової заробітної плати, а також на суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги при тимчасовій непрацездатності.

Гідна оплата праці трудівників – це не благодійність, а турбота роботодавця про забезпечення рівня життя підлеглих, піклування про їхнє соціальне забезпечення в майбутньому.

Закон поклав відповідальність за сплату страхових внесків на страхувальників-роботодавців, тому сьогодні вони мають забезпечити право на пенсію своїм найманим працівникам.

Усвідомлення значною частиною платників страхових внесків необхідності своєчасних розрахунків із Пенсійним фондом має свої позитивні наслідки. Проте, на жаль, не всі керівники підприємств розуміють, що порушення ними обов’язків зі сплати страхових внесків за найманих працівників не лише позбавляє цих людей пенсії, а й не додає коштів до солідарної системи, які могли б бути спрямовані на підвищення пенсії нинішнім пенсіонерам.

Відстоювати свої права повинні й самі застраховані особи. Якщо ви отримуєте заробітну плату в «конверті», страхові внески до Пенсійного фонду України не нараховуються, відповідно цей період не буде зараховано до страхового стажу, який дає у подальшому право на отримання пенсії.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» громадянам надано право отримувати від страхувальника підтвердження про сплату страхових внесків і вимагати їх сплату, у тому числі в судовому порядку. Тому кожна застрахована особа може цікавитися відображенням заробітної плати у системі персоніфікованого обліку відомостей, що роботодавець подає до Пенсійного фонду, і вимагати від роботодавця повної сплати страхових внесків. Відомості персоніфікованого обліку усувають можливість “заробляти” право на пенсію для громадян, зайнятих у тіньовому секторі економіки.

Управління ПФУ у Золотоніському районі.

 

Погода