З турботою про старше покоління

Саме під таким кутом зору пройшли нещодавно на Золотоніщині святкування 25-річчя організації ветеранів України.

Вшановувати жертовність захисників Вітчизни, посилювати вплив ветеранів на суспільні процеси, захищати законні права, соціальні, економічні та вікові інтереси людей старшого покоління покликані спілки ветеранів, громадськість і влада. На цьому наголошували і учасники шостого з’їзду організації ветеранів України.

— Документи, ухвалені на цьому форумі, мають служити дороговказом у роботі районної ветеранської спільноти та сільських первинних осередків, — переконана голова районної ради ветеранів Лідія Буркова

«Ми маємо повернути втрачене у надзвичайно чутливому для суспільства питанні — збереженні народної пам’яті про подвиг мільйонів героїв, які віддали своє життя за мир і свободу», — наголосив на з’їзді ветеранів Президент України Віктор Янукович. Він дав доручення щодо пошуку, дослідження і впорядкування місць поховань жертв війни та інших трагедій українського народу. А також підкреслив важливість відзначення 67-ої річниці Великої Перемоги та розробки концепції святкування її 70-річного ювілею. Окрім того у 2012-му виповнюється 70 років від початку насильницького вивезення людей з окупованої України на примусові роботи до Німеччини. Відзначення цих подій має бути спрямоване, передусім, на всенародне вшанування жертовності старшого покоління, посилення уваги суспільства до інвалідів та учасників бойових дій, жертв нацистських переслідувань, дітей війни.

Делегати шостого з’їзду організації ветеранів України після глибокого аналізу проблем сьогодення ухвалили резолюцію та звернення до керівників держави і до молоді. Останнє заслуговує на те, щоб його прочитали і представники юного покоління нашого району. У ньому зазначається:

«Ви — наша зміна, продовжувачі великого минулого нашого народу. Будьте гідними послідовниками старшого покоління патріотів, вихованців радянської школи, рятівників України й багатьох країн Європи від фашистського рабства в роки Великої Вітчизняної війни.

Будьте дійсними патріотами Батьківщини, спадкоємцями покоління, яке будувало й завжди захищало гідне життя трудящих і здобуло Велику Перемогу над фашистськими загарбниками. Не допускайте знущання над Пам’яттю про загиблих радянських воїнів. Бережіть меморіали й пам’ятники про Велику Вітчизняну війну. Відстоюйте завжди Правду про події минулого свого народу від викривлень, які руйнують суспільство, позбавляють його моралі, совісті й необхідних знань для подальшого зміцнення потужності нашої України.

Бережіть славні традиції старшого покоління, нашого героїчного народу. Ми зберегли вам землю від ворогів, збережіть її від розпродажу, збережіть її для наступних поколінь. Збережіть державу Україна!».

Більше про ветеранський форум можна прочитати в квітневому номері газети «Ветеран України».

Записала Надія КОВАЛЕНКО

«Вісник Золотоніщини», 4.05.2012

Погода