Юні шашкістки з Ковтунів показали клас на чорно-білих дошках

26 січня у районному будинку культури зо підтримки золотоніської організації Партії регіонів пройшов чемпіонат району з шашок. Зустрічі проходили за швейцарською системою, яка дає можливість найоб’єктивніше визначити переможців та призерів при великій кількості учасників. Це вже вдруге за сезон суддівська команда використовує подібну комп’ютерну програму.

У протиборстві брали участь 25 розумників. Серед них вирізнялися двоє підлітків: Максим Дивнич (4 клас) та Віта Строкань (10 клас). Обоє вихованці відомого в районі і поза його межами чемпіона з шахів і шашок, гравця і тренера – інтелектуала Івана Малого. Маленький вундеркінд Максим Дивнич минулого року посів 14 місце у загальному заліку. Цього року, ставши переможцем районної спартакіади школярів з шахів, у чемпіонаті з шашок він виборов 5 місце. У другій половині гри, зігравши з призерами унічию, хлопчик входив у трійку лідерів. Проте поразка у зустрічі з чемпіоном Іваном Малим відтіснила його на 5 позицію. Віта вперше брала участь у подібних змаганнях.

Цього року місця на алеї слави шашкістів у загальному заліку розподілились таким чином: чемпіоном району став непереможний Іван Малий. Другу сходинку посів мешканець Новодмитрівки Микола Кабанець. Бронзу повіз додому неодноразовий призер Сергій Тесленко. Серед жінок нагороди розподілили згідно з набраними очками у загальному заліку. Перше місце посіла Віра Масюк з Чапаєвки, срібло виборола Віта Строкань, а замикає трійку лідерів досвідчена спортсменка з Гельмязова Галина Слюсаревська.

Переможці чемпіонату Золотоніського району з шашок, 2013 р.– Для нас стало традицією допускати до чемпіонатів з шашок переможців районних спартакіад, – розповідає голова ФОК «Колос» Олександр Бут. Цього року ними стали вихованці Ковтунівського НВК. Вони продемонстрували неабияке логічне мислення й математичний розрахунок. Наступного року будемо чекати ще на поповнення когорти юних інтелектуалів.

 Алевтина НАДЕМСЬКА

«Вісник Золотоніщини», 1.02.2013 р.

Погода