Хто на Золотоніщині виплачує найменшу заробітну плату?

Вчасна виплата достойної заробітної плати – показник ефективної роботи підприємства, ознака того, як керівництво ставиться до своїх працівників і наскільки люди цінують своє робоче місце. На жаль, у нашому районі ще є такі організації, де розмір зарплати значно нижчий від мінімальної, тому людям вигідніше стояти на обліку у центрі зайнятості, ніж щодня важко працювати за мізерні копійки.

Щоб покращити ситуацію з виплати заробітної плати у районі і подивитися в очі керівникам, що виплачують найнижчі ставки трудовому населенню району та почути їхню думку, у райдержадміністрації провели чергове розширене засідання комісії з питань забезпечення своєчасності та повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Її вели голови РДА Оксана Криницька та районної ради Микола Собченко, вони були жорсткими і категоричними з недбалими керівниками.

 

Як будемо виживати ?

Цікаві дані наводила начальник відділу праці управління праці та соціального захисту населення РДА Світлана Лізунова. Середня зарплата у нашому районі складає 1934 грн і вона постійно підвищується. Надзвичайно прикро чути, коли у наш час люди змушені працювати за 300, 500 чи 1000 грн. На Золотоніщині проживає 43025 осіб. 22 тисячі з них – працездатні, 15 тис. – зайняте населення. Понад чотири тисячі – працюють у сільському господарстві, більше тисячі – в освіті та медицині, 925 – у торгівлі. 5720 осіб працюють у приватному секторі, 1190 – приватні підприємці, 50- фермери.

Приємно зазначити, що є такі господарства, у яких постійно підвищується зарплата. Це СТОВ «Нива», ДП «АФ «Іскра», «АФ«Маяк», ТОВ СП «Нібулон», ПСП «Плешкані», «Прогрес». Зросла зарплата у медиків та освітян. Але разом з тим деякі підприємства показали зниження заробітної платні, це, зокрема, ППЗ «Коробівський», окремі приватні магазини.

Обережно ! Скорочення штатів!

Питання зайнятості золотонісців залишається актуальним. За минулий рік значно скоротилася кількість штатних одиниць – 1116 працівників залишились без робочого місця. І хоча районна влада дбає про збільшення числа нових робочих місць (їх було створено 539), працевлаштувати усіх бажаючих проблематично.

Гостро стоїть і тема легалізації робочих місць. З цього приводу районна влада і відповідні служби також проводять багато рейдів та перевірок.

Основні помилки роботодавців, на думку головного державного інспектора праці ТДІП в Черкаській області Анатолія Фурси, полягають у недотриманні генеральної та галузевих угод, невиплаті індексації, надбавок за класність водіїв, недоплатах за роботу у вихідні і за понаднормові навантаження, ліквідація профспілок та ін.

Справедливими і такими, що змушують задуматися над своїм майбутнім, про стосунки керівник – підлеглий, були доповіді начальника управління Пенсійного фонду України Станіслави Лободи та представника об’єднаної державної податкової інспекції Ірини Поїзник.

2012 рік буде напруженим

Представники усіх відповідних служб та інспекцій, які були на нараді, зокрема, старший помічник прокурора Тарас Черненко, наголошували, що нечесним керівникам не вдасться ошукати державу і працівників, уникнути сплати податків. Цього року заплановано багато перевірок, тому краще працювати у рамках закону. Оксана Криницька та Микола Собченко подякували добросовісним директорам і сільським головам за сумлінну працю. Такі порядні керівники, як, наприклад, у СТОВ «Нива» Василь Лисенко, сільський голова Зорівки Юрій Гунько та директор Зорівської ЗОШ Юрій Шепель, працюючи спільно, доводять, що трудівники села можуть отримувати достойну зарплату, розміром до трьох тисяч грн. Якщо керівник виплачує працівникам мізерну зарплатню, на це є три причини – або він не уміє керувати, або «гребе тільки під себе», або виплачує її незаконно, у конвертах. З цими негативними явищами треба боротися, а несумлінних очільників підприємств будуть критикувати у пресі.

 

Ольга ЧУКМАРОВА

«Вісник Золотоніщини», 24.02.2012

Погода