Віват, контингент!

15 лютого вшанування учасників бойових дій на території інших держав розпочалося із церемонії покладання квітів до пам’ятника афганцям у Меморіальному парку Золотоноші. Участь у ній взяли голови райдержадміністрації Оксана Криницька та районної ради Микола Собченко, міський голова Віталій Войцехівський, керівник міськрайонної спілки ветеранів Афганістану Григорій Шкурко, представники влади і громадськості.

Урочистості з нагоди 23-ої річниці виведення радянських військ з Афганістану у районному будинку культури були оповиті споминами і вдячністю тим, хто пройшов через чужу і брудну війну. Про мужність, велич подвигу і втрати говорили промовці: голова районної ради Микола Собченко та очільник міста Віталій Войцехівський. Разом з головою РДА Оксаною Криницькою вони виконали почесну місію нагородження ветеранів Афганістану преміями та почесними грамотами.

За активну життєву позицію відзначено загалом усю спілку воїнів-афганців, для потреб цієї громадської організації керівники передали копіювальний прилад.

Пережите на війні і те, що хвилює дотепер, вилилось у рядки поезій. Їх емоційно читали Анатолій Скрипнік та Іван Нерівний. А голова спілки ветеранів Афганістану Григорій Шкурко оголосив мартиролог, у якому тепер півсотні імен – всіх тих золотонісців, хто загинув на чужій війні, і тих, кого не стало уже після неї. Разом з військовим комісаром Вадимом Кравецьким він вручив пам’ятні відзнаки своїм побратимам, та тим, хто активно підтримує роботу братства воїнів-інтернаціоналістів.

Зал кілька разів вставав. Довгим було його мовчання, коли запалювали свічки, поминали невинні душі Сергія Носа, Юрія Корзуна, Віктора Харини, Миколи Ясира, Олександра Вороновича, Олександра Невмиваки та вклонялися матерям, які втратили синів на війні.

 

Надія КОВАЛЕНКО,

 «Вісник Золотоніщини», 17.02.2012

Погода