Вітали молодь, обговорювали плани на новий навчальний рік

29 серпня у районному будинку культури відбулося пленарне засідання серпневої конференції працівників освіти Золотоніщини. У її роботі брали участь голови райдержадміністрації Оксана Криницька, районної ради Микола Собченко та начальник Головного управління освіти і науки Черкаської ОДА Іван Шарапа, сільські голови, керівники сільськогосподарських та промислових підприємств району. На порядок денний було винесене питання про роботу закладів освіти району у 2011 – 2012 році та завдання щодо розвитку дошкільної загальної середньої та позашкільної освіти. Доповідала начальник районного відділу освіти Лариса Глоба. Вона зупинилася на головних завданнях діяльності педагогічних колективів та пріоритетних напрямках розвитку галузі. Зокрема, йшлося проте, що у районі збережено мережу дошкільних установ: нині діють 26 НВК та 8 дитячих садків. Додатково було відкрито 5 груп для дошкільнят. У Домантівському НВК групу відремонтували за кошти батьків та підприємств села. Подібним чином добудували її й у Гладківщиніському НВК, за кошти сільських рад – у Мелесівці, Кропивні та Зорівці. З 1 вересня вводяться посади методистів у дошкільних установах Новодмитрівки та Пальміри. Охоплення дітей дошкільною освітою зросло до 85 %.

Протягом року ціле направлено та послідовно реалізовувалася державна політика у галузі освіти. Актуальним нині постає питання оптимізації мережі освітніх установ відповідно до потреб громади та у зв’язку із зменшенням учнівського контингенту у 2011 – 2012 навчальному році майже на 200 осіб. Гострими залишаються проблеми повного навантаження педагогів, фемінізації кадрів, застарілої матеріально-технічної бази.

Чимало проблем у роботі виникає зі створенням освітніх округів. Нині їх  у районі два. На черзі – Піщанський, Кропивнянський та Новодмитрівський. Профілізація старшої школи, мало комплектність установ доводять, що майбутнє – за міжшкільними профільними групами у межах освітніх округів.

Швидко промайнули студентські роки. Попереду – нелегкий педагогічний шлях. 1 вересня проведуть свої найперші самостійні уроки молоді вчителі: І ряд – Лілія Онищак, Нталія Ілляшенко, Ольга Нетудихатка, Анна Грекало та Неля Гавриленко. ІІ ряд – Анастасія Задорожня, Аліна Усенко та Ірина Власенко, а також Олександр Перевертень та Іван Голобородько.

Святкового дня когорта вчителів Золотоніщини поповнилася 11 молодими спеціалістами – випускниками вищих та середніх спеціальних навчальних закладів України

Педагоги району розпочали підготовку до впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти, який увійде в дію з 2012-2013 навчального року. Відповідно до заходів Державної цільової соціальної програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти у закладах району потрібно покращити якість викладання математики, біології, хімії, фізики та географії. Потрібно розширити мережу гуртків, факультативів з цих предметів.

Забезпеченість підручниками у районі становить 96%, їх завезено 25 назв.

Характерною рисою інноваційного розвитку освіти району є стимулювання і формування креативного типу мислення учнів, робота з обдарованими та здібними дітками. Завдяки цьому у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад золотоніські школярі вибороли 11-те місце. Із 34 старшокласників – учасників олімпіад – семеро посіли призові місця. Їм щомісячно буде виплачуватися стипендія районної ради та райдержадміністрації, а випускник Шабельниківського НВК Ігор Пилипенко – за І місце на Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту учнівських науково-дослідницьких робіт МАН України у секції «Історія України» отримуватиме ще й Президентську стипендію.

Результати ЗНО засвідчили, що випускники шкіл району, які брали участь у тестуванні, засвоїли матеріал на середньому рівні. У рейтинговій таблиці з української мови район посів 14 місце, з історії України – 15, з математики та біології – 16, з фізики – 7, з хімії – 5,  з географії – 4, а з англійської мови – 24 місце.

Нині у школах району працює 394 персональних комп’ютери у складі 39 навчальних комп’ютерних комплексів, тобто на початок року на 10 учнів припадає один ПК.

Доповідач детально зупинилася на питаннях соціального захисту педагогів, методичної роботи, виконанні програми «Шкільний автобус» та інших, подякувала керівникам району та депутатському корпусу, батькам, колегам, постійним спонсорам за підтримку освітянської галузі.

У обговоренні доповіді активну участь брали завідуюча дитячим навчальним закладом «Кристалик» с.Пальміра Марія Макаровська та заступник директора з навчально-виховної роботи Домантівського НВК Катерина Цюра, директори Броварківського НВК Світлана Дахно та Новодмитрівської ЗОШ Олександр Тукало, сільський голова Новодмитрівки Олександр Назаренко. Бурхливі оплески у залі викликали виступи голови Золотоніської районної профспілки працівників освіти Олександра Нагаєвського та начальника служби у справах дітей РДА Ніни Засенко.

Підвели підсумки конференції та привітали педагогів з початком навчального року голова РДА Оксана Криницька, заступник голови районної ради Валентина Ярош та начальник Головного управління освіти і науки Черкаської ОДА Іван Шарапа, який наголосив, що нині важливо вчити школярів самостійно здобувати знання. Серед пріоритетів діяльності педагогів району він окреслив: підвищення якості освіти та управління навчальними закладами. Разом з керівниками району він вручив кращим працівникам освітянської галузі спільні грамоти РДА і районної ради та квіти та подарунки.

Любов МІНІНА.

«Вісник Золотоніщини»,2.09.2011

Погода