Віра Петрівна Даценко з Ковтунів відсвяткувала столітній ювілей

Віра Петрівна Даценко, як і кожна проста українська жінка, прожила нелегке трудове життя, сповнене клопотами, піклуванням про дітей, турботами про хліб насущний. Видно, за хороший характер на її долю Господь послав довгий вік — 6 жовтня Віра Петрівна відсвяткувала своє 100-річчя.

До неї на свято з’їхалося багато гостей — голови райдержадміністрації Оксана Криницька, районної ради Микола Собченко, директор терцентру з надання соціальних послуг Леонід Шпильовий, сільський голова Святослав Строкань та численні родичі. Очільники району передали ювілярці привітання від Президента України та грошову винагороду.

Сама довгожителька родом із хутора Петрівського із багатодітної сім’ї, виростила і виховала трьох дітей, має двох внуків, чотирьох правнуків і праправнука. Все життя працювала у колгоспі. Вийшла заміж за військового, який пройшов усю війну, закінчивши її у званні офіцера. А у повоєнні роки її чоловік — Олександр Єгорович викладав у школі військову підготовку.

Завжди весела, привітна, добра, гостинна Віра Петрівна любить вишивати і співати, до останнього часу поралася на городі і по господарству. Тепер довгожительку доглядає її донька, навідується рідна сестра Настя Петрівна, часто збирається вся дружна родина.

В основному довгожителями у нашому районі є жінки. Найстарша бабуся — її вік 103 роки — мешкає у Дмитрівці, 102-річна жінка живе у Деньгах, а ще на Золотоніщині нараховується сім 100-літніх ювілярок.

 Ольга ЧУКМАРОВА

«Вісник Золотоніщини», 12.10.2012 р.

Фото із районної газети

Фото із районної газети

Погода