Виховуємо гідних громадян України

В один з останніх серпневих днів педагоги Золотоніщини традиційно зібралися на конференцію.
Вітаючи їх зі святом, заступник голови районної ради Віктор Скидан зауважив, що освітяни – гаранти добробуту і благополуччя сільської громади. Розвиток освітніх закладів району – першочергове завдання влади. Нині діє шість районних програм, які втілюють у життя понад 700 вчителів, кожен з яких майстер своєї справи.

– Особлива подяка тим, хто підготував минулорічних переможців Всеукраїнського та обласного етапів предметних олімпіад, лауреатів конкурсу-захисту робіт для Малої Академії наук. Це – вчитель біології з Кропивни – Валентина Вітович, історії з Богуславця – Тетяна Москаленко.
Важко переоцінити внесок у загальну справу заслуженого вчителя України Володимира Макаренка з Вознесенського, директорів Софіївського Юрія Орищенка та Каврайського НВК – Людмили Різник, педагогів Ковтунівського НВК – Ольги Малої і Чапаєвської ЗОШ – Раїси Дорош.
Характеризуючи роботу освітніх закладів, керівник району детально зупинився на діяльності, успіхах та проблемах дошкільних установ, соціальному захисті вчителів, зауважив, що кошторисні витрати на поточний рік для освітянської галузі складуть понад 40,8 млн.грн.
Привітала колег зі святом начальник районного відділу освіти Людмила Лосіцька. У своїй доповіді вона намітила ряд основних напрямків роботи у 2009-2010 навчальному році. Серед них: формування духовності особистості та підвищення якості освітніх послуг, формування інноваційного середовища та збереження шкільних та дошкільних закладів, багато іншого. Детально зупинилася на перспективах розвитку мережі освітніх закладів, їхньому фінансуванні, виконанні районних програм, зокрема, й однієї з найважливіших на сьогоднішньому етапі – «Шкільний автобус»:
– Минулого року за рахунок коштів держбюджету було придбано автобус і передано його Кропивнянській загальноосвітній спеціалізованій школі.
Керівник освітян зауважила, що нині шкільні заклади потребують шість одиниць відповідної техніки, і, на жаль, Золотоніщина залишається одним з небагатьох районів, яким за рахунок місцевого бюджету не придбали жодного автобуса.
Обговорюючи питання оплати праці, Людмила Лосіцька наголосила, що вона у середньому вища від обласного показника і складає 1240 гривень. Тоді як вчителі отримують на сто гривень менше (у середньому 1581 грн.). Усім педагогам району, відповідно до ст. 57 Закону України «Про освіту» виплачено матеріальну допомогу на оздоровлення у розмірі посадового окладу. Постійно проводиться матеріальне заохочення педагогічних працівників, які підготували переможців і призерів обласних олімпіад та конкурсів МАН.
Постійно у полі зору освітян району питання духовного розвитку, патріотичне і національне виховання учнів.
Одним із пріоритетних завдань сучасної школи утвердження української мови, як державної. У п’яти закладах її вивчають поглиблено.
Важко уявити сучасну школу без комп’ютера, тому під час виступу Людмила Миколаївна детально охарактеризувала проблеми комп’ютеризації установ, формування надійного, інформаційного середовища.
Вона розповіла про забезпечення учнів підручниками. Початкова та середня ланки мають їх стовідсотково, а старшокласники – 93%. Вперше почали надходити видрукувані за державні кошти примірники навчальної літератури для дошкільнят.
Середній вік учителів Золотоніщини – 45 років. Це дієздатні і творчі люди, які мають високу кваліфікацію. Однак відчувається зменшення питомої ваги молодих педагогів. Щороку зростає кількість працюючих пенсіонерів.
Приємною подією, яка тра-диційно відкриває освітянську конференцію, була посвята у вчителі. Нині «хрещення» пройшли 9 молодих педагогів, яких направили до Богуславецького, Ковтунівського, Підставківсько-го, Мелесівського, Софіївського, Подільського та Привітненьського навчально-виховних комплексів, а також до Зорівської ЗОШ та районної ДЮСШ.
Разом із заступниками голів районної ради Віктором Скиданом та райдержадміністрації Владиславом Остроглазовим Людмила Лосіцька вручила ряду керівників освітніх закладів та кращим педагогам району почесні грамоти.
Із ЗНО упоралися краще, ніж торік
Присутня на конференції заступник директора Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Лісова зазначила, що нині більш ніж 5% учнів нашого району підтвердили високий рівень знань. Торік цей відсоток не перевищував 1,5% Хороші знання (більше 20%) мають вихованці Вознесенського, Хрущівського та Пальмірського освітніх закладів.
Характеризуючи успіхи наших дітей з окремих предметів, Наталія Іванівна назвала серед кращих також учнів із Броварок, Бубнівської Слобідки, Гельмязова, Дмитрівки, ряду інших шкіл.
Вона висловила подяку керівникам району за значну фінансову підтримку галузі, постійну увагу до проблем навчально-виховних закладів, зупинилася на н

Погода