Відпочинок удався

Два дитячих табори працювали в Ковтунівському навчально-виховному комплексі: оздоровчий – для молодших школярів і табір праці та відпочинку – для учнів 5-10 класів. Перебування в них майже всіх учнів закладу (відсутні були лише випускники, які в цей час складали екзамени!) було перехідним етапом від навчальних занять до самостійних канікул. І хоч період роботи таборів був нетривалим за часом, все ж пам’ятний для кожного вихованця.

Ковтунівські школярі біля  криниці в Драбівцях

За організацію покращеного харчування за менших потурбувались на державному рівні, старшим пощастило мати благодійників з числа депутатів Ковтунівської сільської ради, які своїм рішенням направили кошти на оздоровлення в школу. Спільними зусиллями вчителів та органів учнівського самоврядування було організовано змістовне дозвілля. Приємно відмітити, що на відміну від попередніх років школярі віддали перевагу не комп’ютерам, а цікавому проведенню часу на свіжому повітрі. Особлива увага приділялася розучуванню народних ігор та звичаїв. Для денного сну молодші вихованці облюбували прохолодний спортивний зал. І якщо спочатку були сумніви щодо сну, то згодом виявилось: денний відпочинок не зайвий.

Змістовними були пішохідні та велосипедні екскурсії по місцевому краю. Відвідавши Мицалівку, учні впорядкували могилу невідомого солдата, оглянули прекрасні краєвиди із найвищих точок села. Багато хто дивувався побаченому, оскільки за буденними справами не завжди вдавалось побачити прекрасне навколо себе. Для багатьох виявилась першою подорож до криниці ікони Казанської Божої Матері в селі Драбівці. Захоплювала і сама групова велосипедна подорож, і побачена свячена криниця, вода з якої здавалася надзвичайною в спекотний день.

Яскравим спогадом буде спільна поїздка з ровесниками із Скориківки до Києва. Оглядова екскурсія та відвідування музею природи дали змогу ще більше пізнати свою країну.

Завершилось перебування в таборі шкільною «Робінзонадою». Ночівля в палатці, вогнище, смажене сало та печена картопля, а на закінчення ще й смачна каша викликали незабутнє враження. Щира подяка всім, хто потурбувався за відпочинок школярів.

Ірина Мартиненко, педагог-організатор Ковтунівського НВК

Погода