Від серця – до серця

Золотоніське відділення Дитячого фонду України оголосило старт другого благодійного марафону заради допомоги хворим дітям нашого району. Матеріальної підтримки на лікування дуже потребують Ростислав Реготун (три роки) і Сніжана Пугач (шістнадцятий рік) із Кропивни та Олександр Андрущенко (дванадцять років) із Дмитрівки.

6

12 квітня у районному будинку культури пройде благодійний концерт «Від серця – до серця», на якому передбачено збір коштів. Гроші можна переказувати на рахунок відділення ДФУ. Акція милосердя триватиме впродовж двох місяців, і є надія, що вона виллється у марафон, на довгій дистанції якого будуть зібрані доброчинні внески, які послужать справі порятунку здоров’я маленьких і юних жителів нашого району.

Ростислав Реготун народився 10 червня 2010 року. Він дуже важко з’являвся на цей білий світ. Перші його місяці минули в реанімації, а наступні – у відділенні патології… Увесь перший рік життя він провів у лікарняних палатах. Його ще юна мама Катя увесь час не втрачала надії почути перше слово Ростиславчика, побачити його перші кроки по землі. Вона вірить і нині, що синок буде розмовляти, бігати і радіти кожному дню, як і інші діти. Її підтримують мама й бабуся – родина Реготунів відома в селі як дружна, працьовита, сильна. Але їхньої безкорисливої любові й доброти замало для того, щоб побороти важке порушення центральної нервової системи дитини – потрібні великі суми грошей. Хлопчикові необхідні системні курси лікування та реабілітації у спеціалізованих медичних закладах. А сім’я не може похвалитися великими достатками. Надія тільки на те, що люди допоможуть.

Сніжана Пугач народилася 21 квітня 1997 року. Навчалася у Кропивнянській загальноосвітній школі, зараз вона – учениця 10- го класу Золотоніської санаторної школи-інтернату. Сім’я дівчинки мешкає у недобудованому будинку, який опалюється дровами. У родині є ще менша дитина – першокласниця, часто приходять племінники, яких Сніжанина мама теж старається доглянути і обігріти. Її зарплати техпрацівниці сільського будинку культури вистачає тільки на найнеобхідніше. А тим часом у Сніжанки – дуже сумлінної, працьовитої і талановитої дівчинки – велика біда. Лікарі поставили діагноз – нанізм змішаного генезу. Припинився ріст, дівчинка значно нижча від своїх ровесників. Від цього страждають всі органи та системи підліткового організму. Дитина живе, відчуваючи постійний біль. Але вона перемагає його і впевнено виходить на сцену. Бог наділив її сильним голосом. Пісню про лелек вона співала торік під час благодійного концерту для допомоги онкохворим дітям, і мало хто знав, як потрібна матеріальна підтрика самій Сніжані. У неї ще все життя попереду, їй треба рости!

Саша Андрущенко народився 1 липня 2000 року. Про його біду знають уже багато людей. Торік він та його родина боролися з гострим лейкозом. Частина грошей зібраних під час минулого благодійного марафону, була передана Андрущенкам. Одна хвороба відступила, але прийшло інше лихо. Надпотужні курси хіміотерапії не минули безслідно. У Саші почалися проблеми з кістками, він не може ходити. А так мріяв грати з хлопцями у футбол, поспішати до школи, бігати на вигоні… Все можна поправити. Але знову ж таки, маючи десятки тисяч гривень на проведення операції. У сім’ї, яка всіляко старається допомогти своїй добрій, світлій, найкращій у світі дитині, всі ресурси вичерпано. Так хочеться, щоб меценати і співчутливі люди, які можуть поділитися копійкою, знову ж підтримали Сашу. Він – вдячна серйозна доросла дитина!

 

«Вісник Золотоніщини», 5 квітня 2013 року

Погода