Від пацанки до панянки по – новодмирівському!

2 листопада у Новодмитрівській ЗОШ відкрила двері для юних леді «Школа шляхетних українок». Це перший проект у Черкаській області і досить рідкісне явище для українського суспільства. Подібні школи шляхетних пані діяли на Україні ще у 18 столітті. І ось настав час відродити і продовжити цей цікавий звичай. У цій школі не буде оцінок і традиційних вчителів. На уроки запрошуватимуться візажисти, перукарі, кухарі, психологи, косметологи і найкращі спеціалісти проводитимуть оригінальні майстер-класи. Дівчат вчитимуть приємним манерам, умінню спілкуватися на світських прийомах і навіть триматися у сідлі на конях. Після кожного уроку дівчатам вручатимуть цікаві подарунки. Навчання триватиме до 1 травня, а потім на останній бал запросять усіх спонсорів і меценатів, які допомагали юним леді розвиватись і освоювати гарні манери справжніх пані. Перший урок панянок відбудеться вже цієї суботи у Красногірському жіночому монастирі. Його тема – роль жінки у релігії та суспільстві.

Слід зазначити, що навчання у школі – безкоштовне, адже організатори вбачають шляхетність не у кількості витрачених грошей, а у творчості, вихованні і толерантності. Ініціатором заснування «Школи шляхетних українок» на базі Новодмитрівської школи став її директор, безумовно шляхетний пан Олександр Тукало. На урочисте відкриття школи були запрошені обласний депутат Андрій Романенко, начальник районного відділу освіти РДА Лариса Глоба, директор Золотоніського міськрайонного відділення «Дитячого фонду України» Віра Кулуніч, настоятель Свято-Успенського собору Ярослав Івануса, сільський голова Новодмитрівки Михайло Назаренко, представники місцевих ЗМІ.

Із задоволенням підтримали цікаву ідею створення шляхетного закладу та почали втілювати її у життя директор Золотоніського міськрайонного відділення «Дитячого фонду України» Віра Кулуніч та її заступник Григорій Буряк. Ось уже майже 20 років ця громадська організація допомагає дітям реалізовувати їх задуми та підтримує обдаровану молодь. Матеріальну підтримку цій організації надають безвідмовні меценати і вболівальники за майбутнє України директор ТОВ СП «Золотоніський» Алі Сулайман та обласний депутат Андрій Романенко.

Шістнадцять юних леді із Новодмитрівки до яких приєдналися і жительки міста зустріли цей проект із захопленням. Вони всі пообіцяли гарно вчитися, щоб у майбутньому стати  достойними українськими панночками.

Ольга Чукмарова

«Вісник Золотоніщини», 4.11.2011

Погода