Українські пісні йшли від села до села

Серію сусідських творчих вечорів відкрив святковий концерт у Скориківці за участю учасників художньої самодіяльності трьох сіл — Ковтунів, Драбівець і нашого.

Розпочав зустріч хвилюючими словами про те; що всі квіти на землі чоловіки кладуть до ніг жінки, та гарною піснею сільський голова Ковтунів Святослав Строкань. Далі звучали пісні про маму, донечку та про кохання, у виконанні Валентини Волошиної, Любові Ямборської, Надії Власенко, а голос Олександра Мініна зачарував усіх слухачів.

Справжній фурор викликав ковтунівський дует у складі Валерія Козловського та Миколи Фурси із жартівливим твором про те, як вони «парять у баньці кумасю».

Вітальну програму Драбівецького будинку культури представив фольклорний колектив «Горлиця», яким керують Людмила та Володимир Загребельні. Цей гурт — справжня перлина та оберіг української пісні. У виконанні фольклористок звучали веселі, запальні та задушевні пісні, які навертали на очі сльозу. Гарним продовженням був виступ дуету Світлани Новоселецької та Євгенія Нечипоренка.

Усіх глядачів та слухачів зі сцени вітали сільські голови Драбіведь — Олександр Герасименко, Ковтунів — Святослав Строкань (він привіз сусідам ще й запашний коровай), Скориківки — Віктор Назаренко.

І хоч у залі та на сцені було холодно, скориківчани купали артистів у гарячих оплесках.

А потім наш колектив виступав на спільному концерті у Ковтунах. Тут ми почувалися комфортніше, ніж удома, бо зал був теплий. Наші хвилювання зникли відразу після того, як ми побачили привітні погляди сусідів. І хоч програма тривала більше трьох годин, зал ніхто не покинув. Чудові пісні жителям Ковтунів дарували Борис Сандига, Віктор Козловський, Валентина Клімук, Катерина Марченко. Задушевно співали Тетяна Скорик та Михайло Соколенко, Наталя Галат та Михайло Вакула Тетяна Назаренко та Михаило Клімук. Неповторно грала на гітарі і співала Лариса Коломіедь.

Сільський голова Ковтунів зробив багато для того, щоб свято вдалося. Ми раді за сусідів, які придбали дуже гарні костюми для артистів та нову сучасну апаратуру!

А ще глядачів пригощали шампанським, а учасникам концерту дарували квіти.

І останній мистецький захід відбувся у Драбівцях. Господарі сцени майже повністю віддали її нам. А ми старалися створити гарний настрій. Лариса Вакула співала ліричні українські пісні, що радували слухачів.

Юні танцюристи під керівництвом Анастасії Милашенко підкорювали серця. Нас хотіли слухати й бачити ще і ще. Сподіваємося, що наступні сусідські гостини не забаряться.

Скільки вражень і скільки незабутніх емоцій залишили ці три вечори! Побувавши на них, розумієш: живе наша українська культура. І поки є такі аматори — фанати, як у Скориківці, Ковтунах та Драбівцях, доти житиме українська пісня та іскритиметься широка й багата душа українців.

Валентина БІЛОГУРОВА, учасниця художньої самодіяльності

Скориківського будинку культури

«Вісник Золотоніщини», 13.04.2012

dsc_0270

Зображення 8 з 8

Погода