Учителі Золотоніщини… Які вони?

Цього навчального року у школах району працює 723 учителі. З них спеціалістів вищої категорії 215, вчителів-методистів 51, старших вчителів 81 та двоє – Володимир Миколайович  Макаренко, учитель української мови та літератури Вознесенської ЗОШ і Олександр Олександрович Василенко, учитель математики Піщанської ЗОШ – мають звання «Заслужений вчитель України».


Як повідомила начальник районного відділу освіти Людмила Лосіцька, сьогодні у відділі добре налагоджена робота щодо підвищення педагогічної майстерності та проходження атестації педагогічних працівників.

Середній вік учителів Золотоніщини – близько 45 років, при чому майже половина педагогічного штату району має першу і вишу категорії. Тобто, вчительство Златокраю – це люди найбільш дієздатного та творчого віку, які мають високу кваліфікацію. Однак помітне зменшення питомої ваги педагогів молодого віку та збільшення – пенсійного.

З кожним роком зростає кількість працюючих вчителів-пенсіонерів. Водночас, чисельність вчителів, які мають стаж педагогічної діяльності до 3 років, у школах району лише 13 осіб.

Вчителі Золотоніщини постійно у курсі педагогічних інновацій, люблять брати участь у різноманітних фахових конкурсах, а ще більше – перемагати.

У районі постійно вживаються аходи щодо соціального захисту педагогічних працівників, відновлення поваги до вчителя у суспільстві. Для покращення житлових умов молодих вчителів у 2007 році було придбано два будинки та у 2008 році один для учителя інформатики Кропивнянської спеціалізованої школи Олексія Сальникова.

Послідовна робота відділу освіти щодо захисту педагогічних працівників сільської місцевості дала позитивні результати. У минулому навчальному році безкоштовно підвозилися до місця роботи 138 учителів.

75 педагогів одночасно з проходженням курсової підготовки оздоровились на базі санаторіїв-профілакторіїв «Мрія» і «Зміна»

Створена система морального та матеріального заохочення. Протягом 2008 року 56 осіб нагороджені почесними грамотами органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, головного управління, відділу освіти, оголошено 28 подяк. З 2006 року запроваджено премію для педагогів, які успішно працюють з обдарованими дітьми.

“Вісник Золотоніщини”, 2 жовтня 2009 року

 

Погода