У Золотоніській райдержадміністрації

 

16 квітня у райдержадміністрації за участю сільських голів, керівників господарств, представників відділів, управлінь та

структурних підрозділів органів влади відбулася нарада, на яку винесено низку актуальних питань: про хід весняно-польових робіт, про виконання національного плану дій щодо благоустрою та впорядкування територій, про підготовку до відзначення 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні та інше.

Начальник управління агропромислового розвитку Петро Бобков повідомив учасникам наради, що усі господарства району включились у комплекс весняних робіт. Зазначив, що доведеться пересівати близько 2,5 тисячі гектарів озимих – у порівнянні з іншими регіонами Черкащини це не дуже багато (в цілому по області загинуло 26 тисяч гектарів посівів ріпаку та 8,5 тисячі – пшениці).

Начальник відділу житлово-комунального господарства Наталія Рікун проінформувала, що усі населені пункти району включились у реалізацію плану дій з благоустрою «За чисте довкілля», за оперативними даними, участь у заходах взяли 239 громадських організацій та установ, об’єднавши у боротьбі за чистоту довкілля зусилля 5000 осіб.

Голова райдержадміністрації Валерій Буркацький, який вів нараду, та голова районної ради Іван Соколан закликали усіх присутніх навести елементарний порядок у районі. Окремо вони звернулися до керівників господарств: – Не відмовляйте сільському голові, який прийшов попросити причіп для вивезення сміття. Бо у нього у місцевій раді тільки печатка та півкопійки грошей, і не йому особисто потрібна техніка, а всій громаді, – емоційно, але переконливо керманичі району рекомендували об’єднати всі зусилля для того, щоб Золотоніщина не перетворювалася на смітник. Свій внесок у прибирання територій зобов’язані зробити безробітні, які перебувають на обліку у центрі зайнятості. Не зайве було б взяти на себе відповідальність за чистоту і благоустрій територій і підприємцям, які мають вигоду від реалізації товарів, а вся тара, упаковка безконтрольно викидається і перетворює вулиці, паркові зони, лісосмуги на звалище непотребу. Сільські голови пропонували провести поетапні відпрацювання населених пунктів, щоб на місці щойно захоронених стихійних смітників не народжувалися нові терикони відходів.

До святкування 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні розроблено систему заходів, над їх втіленням працюють відділи, управління, служби органів влади. Все це потрібно, щоб ми пам’ятали і щоб ті, хто житиме після нас, не забули про пережиту українським народом велику трагедію війни й здобуту славу Перемоги. На Золотонішині нині проживають 159 інвалідів Великої Вітчизняної війни, 160 учасників бойових дій, 43 солдатські вдови. Щодня їх число зменшується і це – невідворотно; Тому треба ще встигнути віддати шану всім живим. – Не можна допускати того, що стоятимуть невідремонтовані обеліски, не знайдеться кому витерти пил на експонатах у музеї, заросте бур’яном стежка до пам’ятника невідомому солдату, – вкотре нагадувалось учасникам наради.

Обговорено у ході цієї ділової зустрічі також; питання наповнення бюджету та переказу загальнообов’язкових внесків до фондів та недопущення заборгованості. Начальник управління Держкомзему Василь Безпальчий надав інформацію про зміни у законодавстві, які стосуються збереження родючості ґрунтів.

Надія КОВАЛЕНКО.

«Вісник Золотоніщини», 23.04.2010 р.

 

Погода