У козацькому селі на Покрову

У Кропивні вже стало традицією святкувати День села на Покрову, адже Пресвята Богородиця вважається заступницею козаків, а наше село –  старовинне, козацьке, тому сила козацького духу і досі живе у душах кропивнянців.

14 жовтня вони зібралися у сільському будинку культури, де у фойє їх зустрічала виставка вишивок наших майстринь чарівної голки: Людмили Макаревич, Надії Руденко, Ганни Гвоздь і Тетяни Філіпової. Розмаїттям кольорів радували око вишиті картини, серветки, рушники, скатертини. Представила свою експозицію виробів, малюнків та аплікацій і місцева школа.

Дуже приємно, що на наше родинне свято завітали шановні гості: заступник голови  райдержадміністрації Микола Іщенко, директор Кропивнянського відділку СТОВ «Пальміра» – Анатолій Ярмола і його заступник Валерій Саранча, голова села Деньги Ірина Величко.

Рік, що закінчується, був для кропивнянців багатим на радісні події. Аж десятьох немовлят принесли лелеки у домівки наших односельчан. Сімох козаченят і трьох козачок батьки привезли на урочистості у святково прикрашених дитячих візочках. Вони стали окрасою свята, їх радо вітали односельчани, адже малята ці – наша надія, наше майбутнє.

Бурхливими оплесками вітав зал молоді подружні пари, які стали цьогоріч на весільний рушничок, а вальс кохання, у якому вони закружляли, ще раз нагадав про незабутні хвилини першого поцілунку і зізнання у коханні. Яке то велике щастя прожити разом у мирі і злагоді багато років! Срібний ювілей подружнього життя святкують у цьому році наші найміцніші сім`ї: Віталія і Світлани Джулаїв, Юрія й Ірини Мальцевих, Віктора й Валентини Брикунів, Віктора й Галини Неживенків, Івана і Валентини Сподаренків, Григорія і Тетяни Чорних, Миколи та Ольги Савісько. На свято усі вони принесли рушники, на яких брали колись шлюб, цього разу їх постелили для них їхні  діти, на довгу і щасливу долю. Тож нехай тепер і вони стануть у майбутньому на ці рушники щастя, бажали ведучі. Чого тільки не буває в житті, тому так важливо, аби поряд завжди було рідне плече, на яке можна було б спертися. 50 років йдуть по одній стежині наші дорогі односельці: Павло Федорович і Марія Микитівна Шакуни, Григорій Миколайович і Надія Миколаївна Шуті, Михайло Степанович і Ольга Григорівна Сластін, Віктор Лукич і Марія Олексіївна Власенки, Василь Федорович і Марія Григорівна Гвозді, Микола Олексійович і Олена Олександрівна Ліщини. Наливаючи у їхні келихи шампанське, ми бажали «молодятам» довголіття, здоров`я, радості і поваги дітей та онуків.

У той святковий день проводжали усім селом на військову службу Олега Удода. За давнім українським звичаєм мати перев`язала сина рушником і благословила його, а наречена пришила Олегу на піджак квітку, обіцяючи вірно чекати солдата. Слова особливої шани звучали на адресу найстаршої жительки села Марії Ілларіонівни Петренко, якій у цьому році виповнилося 91 рік, і усіх односельців поважного віку, на долю яких випали і голод, і війна, і тяжкі роки відбудови.

Є у Кропивні люди, яким небайдужа доля рідного села, яких тут шанують, до думки яких прислухаються. Це – наші депутати Оксана Корсунська і Станіслав Світайло. Обоє вони мають неабиякі організаторські здібності, ініціативні і старанні. А ще у нас багато добрих господарів, подвір`я яких радують око чистотою і затишком, різнобарв`ям запашних квітів, охайністю будинків. Звання зразкових отримали цього разу двори Миколи Бережного, Лідії Ярмоли та Миколи Филя.

Урочисту частину свята супроводжували виступи самодіяльних артистів села. Полонили майстерним співом чоловічий ансамбль і фольклорний колектив «Калина». Оплесками зустрічали глядачі наймолодших учасників дійства – вихованців дитячого садочка. А як чудово співали наші солісти: Юрій Филь, Світлана Пугач, Катя Линник, Юля Мірошникова, Олексій Сальніков, Віталіна і Надія Неживенки. Як завжди артистично і дотепно виступала шкільна екологічна бригада «Паросток», яка у цьому році стала другою в області серед собі подібних.

Хотілося б відзначити і спонсорів, тих, завдяки кому свято відбулося на високому рівні. Велике спасибі директору СТОВ «Пальміра» (відділок Кропивна) Анатолію Ярмолі і голові села Олександру Пузєєву. Слова подяки працівникам культури і артистам за організацію урочистостей і чудовий концерт.

Зрозуміло, що святкування продовжилося на вулиці, де всіх бажаючих чекала традиційна каша, а молодь – весела дискотека.

Алла РОЗУМНА, бібліотекар с. Кропивна.

21.10.2011 р

Погода