Шабельники розвиваються

Тут людям пропонують роботу, здобувають спортивні і освітянські перемоги.

17 лютого відбулися збори жителів сіл Шабельники та Нова Гребля. Сільський голова звітував про свою роботу за 2011 рік, успіхи і проблеми цих населених пунктів. У залі будинку культури зібралися жителі, які підтримують або недолюблюють сільську владу. Вони мали можливість поставити запитання місцевому керівництву: сільському голові Ігорю Гвоздю, депутату районної ради: Світлані Скаковець, дільничному інспектору міліції Олександру Копитьку, директору НВК Валентині Наумейко, очільникам СТОВ «Агро-Колос-05» – Івану Гуку і Сергію Журилу та заступнику голови районної ради Валентині Ярош.

Ігор Володимирович розпочав із демографічної ситуації у селі: сьогодні тут проживає 762 особи, нараховується 504 двори. У минулому році померло 23 жителі, а народилося лише 4. Найчастіше у сільську раду люди звертаються з питань соціального захисту, земельних, житлово-комунальних проблем та тих, що стосуються правопорядку. Ігор Гвоздь бачить переспективи села через розвиток сільського господарства, підвищення орендної плати, залучення коштів спонсорів і благодійників. І хоча сільський бюджет було перевиконано, у Шабельниках та Новій Греблі ще багато проблем, які потребують розв’язання – пенсіонери скаржились на погані дороги, автобусне сполучення, занепад художньої самодіяльності. Проте багато зроблено: виділено кошти для підвезення дітей до школи, на утримання закладу освіти, придбано насос для опалення та відкрито аптечний пункт у Шабельниківському ФАПі. Відремонтовано апаратуру для дискотек, більярд і тенісний столи, регулярно проводяться концерти та дискотеки. Найбільші досягнення, завдяки яким Шабельники прогриміли на весь район і область, – спортивні. Ігор Гвоздь відомий і досвідчений спортсмен, тому, завдяки його активній діяльності і волі до перемоги, шабельниківська команда стала найспортивнішою у районі і зайняла друге місце серед кращих команд Черкащини. Окрім того, вона здобувала перші або призові місця на усіх змаганнях з футболу, волейболу, тенісу, шахів та шашок, які проводилися у нашому районі. Дитяча футбольна команда займає друге почесне місце в області.

Сільський голова подякував за підтримку і співпрацю депутатам, спонсорам, педагогічному колективу, керівникам «Агро-Колос-05», ТОВ СП «Золотоніський» та громаді села.

Після звіту сільського голови слово надали дільничному інспектору. Непересічний випадок: роботою Олександра Івановича Копитька задоволені всі – і голова, і жителі. Багато цікавого про досягнення учнів розповіла директор НВК Валентина Наумейко. Шабельниківчанам є чим пишатися: їхні діти завоювали 10 призових місць на районних олімпіадах, три – на конкурсі ім. Петра Яцика, одне – ім. Тараса Шевченка, чотири – “Літературний жовтень” та два – у Малій Академії Наук. Учні-переможці – розумні, ерудовані, відповідальні. Це Тая Медуха (11 кл.), Юля Світайло (9 кл.), Вероніка Манжула (7кл.), Роман Тарасюк (10 кл.), Вікторія Світайло (11кл.), Юля Авраменко (8кл.), Вікторія Жолоб (3 кл.), Ростислав Удод (10кл.), Руслана Зібницька і Владислав Блоха (3 кл.), Настя Шеремет (7 кл.) та ін. На обласних олімпіадах другі місця зайняли Юля Світайло та Ростик Удод. Стипендію Президента України отримує Ігор Пилипенко, а стипендіатами районної ради і райдержадміністрації є успішні школярки Юля Світайло і Тая Медуха. Мужні і сильні – Ярослав Авраменко, Тимур Гвоздь і Олександр Скрипник – переможці спартакіад. А Настя Шеремет взяла друге місце з вокалу на районному конкурсі «Зорепад». Це все дуже хороші результати. Представники місцевого базового господарства «Агро-Колос-05» Іван Гук та Сергій Журило розказали про свою роботу і плани на майбутнє. Вони зазначили, що хоча товариство з новим інвестором тільки рік працює на шабельниківських землях, але вже багато допомогло сільській громаді (купували спортивний інвентар, фінансово підтримували школу, футбольну команду, церковну громаду, підвозили дітей і організували виступ лялькового театру на свято Миколая) і співпрацюватиме з нею й надалі. А ще запрошували до себе на роботу механізаторів, водіїв і різноробочих.

Підбила підсумки зустрічі заступник голови районної ради Валентина Ярош. Вона відзначила позитивні зміни у розвитку сільської громади, звернула увагу на потребу відродження хору і співочої слави голосистих Шабельників, а також рекомендувала підтримати і передплатити районну газету «Вісник Золотоніщини».

Погода