Розпочинаються весняно-польові роботи

У сільськогосподарських підприємствах району, згідно з структурою посівних площ, прогнозується посіяти майже 51 тис. га ярих культур. Із них зернових і зернобобових — 27 тис. га, у тому числі ячменю — 2,5 тис.га; вівса — 0,2 тис. га; гороху — 0,7 тис.га; гречки — 0,3 тис.га; проса — 0,2 тис. га; кукурудзи — 23 тис. га.

Технічних культур — 16 тис.га: з них цукрового буряку — 3,4 тис.га; соняшнику — 6 тис.га; сої — 6 тис.га.

Картоплі і овочів — 1,7 тис.га. Кормових — 9 тис.га, у тому числі кукурудзи на силос — 4,5 тис.га; однорічних трав — 2 тис.га.

Для проведення повного обсягу польових робіт потрібно 1460 тонн дизельного палива, 580 тонн бензину та 98 тонн мастил. Наразі забезпеченість дизпаливом складає 94%, бензином — 97%, мастилами — 93%.

Сільськогосподарська техніка вже підготовлена до весняно— польових робіт. Готові до праці 96% тракторів, 100% сівалок та культиваторів.

Вперше за останні роки господарства закупили більше 7 тис. тонн мінеральних добрив, що становить 92 % від технологічної потреби.

Сільгосптовариства у повному обсязі підготували до посіву насіння ярих зернових культур високих репродукцій та сформували страхові фонди. Завершується закупівля кукурудзи та соняшнику. На час посіву все насіння буде в господарствах.

З науково-дослідних установ завезено елітне насіння ячменю — 23 тонни, гороху — 22 тонни, сої — 10 тонн.

Забезпеченість засобами захисту рослин складає 83% (із запланованих 89 тонн придбано 74). Закуплено достатньо протруйників на ярі колосові культури та гербіцидів на озимі і ранні ярі зернові.

На озимих культурах та багаторічних травах розпочались роботи із підживлення азотними добривами. Господарства активно включились у цей процес. Сьогодні підживлено 3800 га озимої пшениці та 420 га багаторічних трав. Використовуються можливості роботи агрегатів у нічний та ранковий час.

На посівах озимих, згідно з даними відрощування монолітів та водного відрощування, загибель рослин становить від 3 до 11%, що відповідає нормам. 65% посівів озимих на зерно у задовільному стані, 35% — слабкі та зріджені.

637 га ріпаку мають незадовільний стан. Ці посіви з осені були нерозвинені і зріджені. Загинули у ПП “Крупське”, СТОВ “Богданівське”, ДП” АФ”Іскра”, ТОВ “Красногірське”, СТОВ “Пальміравідгодівля”.

Сподіваємось, що ранньовесняне підживлення та хімічний догляд за посівами на початкових стадіях розвитку дадуть можливість зберегти посіви і отримати від них віддачу.

З агрономами господарств проведено два навчальні семінари щодо нових систем захисту основних сільськогосподарських культур.

За сприятливих погодних умов та виконання організаційних заходів посів ранніх зернових повинен бути виконаний за 5-7 днів, цукрового буряку — за 6, кукурудзи та соняшнику — за 8-10 днів.

Петро БОБКОВ, начальник управління АПР РДА

«Вісник Золотоніщини», 23.03.2012 р.

Погода