Розмови про футбольні канікули, схоже, небезпідставні

Як твердить статистика, протягом останніх років футбол твердо посідає перше місце в області, як наймасовіший і найулюбленіший вид спорту.

Не стала винятком у цьому плані і наша Золотоніщина. Узяти хоча б такий факт: у чемпіонаті та першості району з футболу у кубку «Осені» взяли участь 25 команд, а це – 600 гравців. Було зіграно 177 матчів, не рахуючи товариських. Щотижня у 12-ти населених пунктах району відбувалися футбольні зустрічі за присутності сотень вболівальників. Найбільше їх збирається у Кривоносівці, Коробівці, Піщаному, Антипівці, Шабельниках, Чапаєвці, Домантовому, Гельмязові. Як зазначив голова села Шабельники, спортінструктор, ентузіаст і фанат спорту в одній особі Ігор Гвоздь, у його селі кожна футбольна зустріч – це справжнє свято. Люди йдуть на стадіон сім`ями, ще й стільчики із собою несуть. Хотілося б відзначити ті села, які мають хороші стадіони і часто надають їх для проведення змагань на районному рівні. Це – Згар, де стадіон  за зручностями займає друге місце після районного «Колос», Коробівка, Піщане, Антипівка, Крупське. Окремо слід сказати про завзятих кривоносівців, які змогли винайти кошти на обновлення свого футбольного поля: знайшли грейдер, вирівняли майданчик, утрамбували його, посіяли траву. Тож на другому колі першості району, коли вона трохи підросла, вони вже приймали на своєму полі колег з інших команд. А от у Підставках, Плешканях, Кавраї, Богданах, Калениках, Дмитрівці, Бубнівській Слобідці і Софіївці, де колись були футбольні гурти, тепер їх немає. Зрозуміло, що більшість з названих сіл – невеликі і укомплектувати команду гравцями у повному складі там нелегко, та можна ж створити збірну, об`єднавши футболістів з декількох населених пунктів в одну команду (наприклад, з перших п`яти названих сіл). Або грати у міні-футбол.

Не можна не назвати команди, які у порівнянні з минулим роком відзначилися високим рівнем гри на першості району. Серед них – коробівська, вознесенська, крупська, деньгівська, зорівська, антипівська, богуславецька, лукашівська, скориківська. Впевнено провела ігри Чемпіонату району вже згадана команда «Кристал» з Пальміри, яку тренує наставник Микола Макаренко. Вона набрала найбільшу кількість очок і достроково зайняла найвищу сходинку турнірної таблиці. Гостра боротьба за третє місце у цих змаганнях розгорілася між командами сіл Гельмязів, Піщане і «Златокрай». Лише перемога гельмязівських футболістів над командою Піщаного в останньому турі розставила усі крапки над «і» і вивела гельмязівчан на третє місце. Просто вражає цьогорічний стрімкий злет цієї і піщанської команд, які за досить короткі строки досягли значних успіхів на футбольному полі

Неабияк порадувала своїми успіхами як вболівальників, так і спортивне керівництво району кривоносівська команда «Ураган-Колос». Вона стала золотим призером першості області з футболу! Підтвердженням рівня майстерності золотоніських майстрів швидкого м`яча стало рішення обласного управління у справах молоді і спорту  присвоїти гравцям згаданої команди та футболістам  «Кристалу» перші спортивні розряди. Вперше за останні роки першорозрядниками стане така велика кількість спортсменів Златокраю!

Районне керівництво ФОК «Колос» вдячне усім причетним до футбольної справи: за допомогу в організації змагань та вирішенні ряду суперечливих питань, які виникали під час проведення ряду футбольних матчів, голові районної федерації футболу Сергію Чмирю та членам цього об`єднання Ігорю Гвоздю, Михайлу Хлипі, Миколі Строканю. А також – головному спеціалісту відділу у справах молоді та спорту Василю Поліщуку, працівникам апарату ФОК «Колос»: Ользі Кобець, Марині Бут і Любові Харченко та працівникам стадіону Олексію Рикову і Наталії Височанській.

Особлива подяка постійним спонсорам  і «продюсерам» футбольної справи керівникам ЗАТ «Маслоробний комбінат» Владиславу Кулінічу і меблевої фабрики «МІXS» Петру Міхновському.

Сезон великого футболу 2011-ть  на Золотоніщині завершено.

 

Олександр Бут, голова ФОК «Колос»,

Марина БІЛЕЦЬКА, кореспондент

«Вісник Золотоніщини», 11 листопада 2011 року

Погода