Проблеми школи і підписання договорів про оренду – найболючіші для жителів Антипівки

Збори громадян, які відбулися 15 лютого у с.Антипівка, були дуже емоційними і суперечливими, а на завершення трансформувалися у збори пайовиків. Щоб послухати звіт сільського голови, дільничного та депутатів районної ради, антипівчани зібралися в актовому залі школи. Людей прийшло багато, односельці були збуджені, адже місцевих проблем накопичилось чимало, і всім хотілося висловитися про наболіле.

За традицією, спочатку антипівчани вшанували світлу пам’ять померлих односельців. Сільський голова Микола Торгонський докладно прозвітував про стан справ у Антипівці і Бакаївці, проаналізував роботу сільської ради, проінформував, скільки і на що було витрачено коштів. Особливу увагу Микола Васильович звернув на санітарний стан населених пунктів, закликав людей не викидати сміття, слідкувати за своїми собаками та попросив сплатити кошти на самооподаткування. Сільський голова подякував спонсорам та підприємцям, які допомагають проводити свята, похвалив учасників самодіяльності та місцеву футбольну команду. Микола Торгонський також поділився планами на нинішній рік: продовжувати займатись освітленням вулиць, відремонтувати обеліск, відновити списки загиблих на мармуровій плиті. Пообіцяв підтримувати починання сільської ради і основний інвестор – голова правління АТ «Алвіго» Віктор Полозов. Він також взяв на себе зобов’язання утримувати місцеву футбольну команду. Громада села сподівається, що всі обіцянки у майбутньому будуть виконані, адже поки що соціальна угода на суму 35 тис.грн, яку домовилися виконувати інвестори, реалізована лише на 23 тисячі.

У цілому роботу сільського голови громада визнала задовільною. Люди висловлювали побажання більше уваги приділити ремонту ліній радіомовлення, непокоїлися жахливим станом автодоріг, зокрема, під’їздом до Антипівки, та цінами на автобусні перевезення.

Потім виступав дільничний інспектор міліції Сергій Вакула. Він відзначив, що крадіжок і злочинів на території сільської ради майже не було. Тому нарікань громади на роботу правоохоронця теж немає.

Прозвітували про свою роботу і депутати районної ради Олексій Кібальник та Олександр Вергал. Депутати нагадали громаді, що регулярно проводять прийом громадян, але люди самі пасивні, не приходять на консультації, не звертаються по допомогу. Виступ Олексія Павловича Кібальника, як завжди, був докладним і яскравим, а наостанок він зробив несподіваний презент своїм виборцям – подарував для ФАПу велосипед!

Емоційне обговорення викликало питання реорганізації Антипівського НВК. З метою підвищення якості освіти та економії бюджетних коштів було запропоновано об’єднати школу і дошкільний підрозділ, а також залишити у навчально-виховному комплексі тільки 1-9 класи. Для цього є всі необхідні умови. Про це повідомила начальник відділу освіти РДА Лариса Глоба. Її підтримав депутат районної ради, голова Золотоніської організації профспілки працівників освіти і науки Олександр Нагаєвський.

Сьогодні Антипівський НВК відвідують усього 46 учнів та 12 дошкільнят – на жаль, це дуже мало. Цього року у школі наповнено тільки чотири класи. Одинадцять учнів 3, 5 та 11 класів навчаються індивідуально. Першого, сьомого, восьмого та десятого класів – немає зовсім. У 2012 році утримання школи і дитсадка обійшлося районному бюджету в 1 млн 22 тис. грн, при цьому держава згідно з нормативом виділила 461 тис. грн, а районний бюджет дофінансував решту – більше, ніж півмільйона гривень. У тому числі Антипівська сільська рада надала субвенцію у розмірі 246 тисяч гривень. Отже, утримувати школу всього з чотирма десятками дітей – надто дороге задоволення. Тому начальник відділу освіти запропонувала вжити необхідних заходів для економії коштів та покращення надання освітніх послуг.

Вона запевнила, що для підвезення учнів старших класів буде використаний шкільний автобус. До речі, таких автобусів, які підвозять учнів до опорних шкіл, у нашому районі вже дев’ять. Вони проходять весь необхідний технічний огляд. А зекономлені кошти використають для забезпечення шкіл новими меблями та матеріально-технічним обладнанням.

Пропозиція слушна, проте викликала негативну реакцію серед населення. Особливо обурювалися батьки школярів. Возити дітей на навчання в інші школи по жахливих дорогах, до того ж взимку майже непочищених, – небезпечно. Окрім того, антипівчани вже знають, на що може перетворитися приміщення, яким ніхто не користується, – посеред села пусткою стоїть понівечений будинок культури. Тож люди не хочуть допустити, щоб така ж доля спіткала дитсадок, а потім і школу.

Після довгих обговорень громада не погодилася знімати ступінь із школи. Об’єднання дитсадка і школи теж залишається під питанням, тому що людям шкода втрачати будівлю дитячої установи.

Із зали звучали такі запитання-пропозиції: чому всі хочуть зекономити на дітях і не шукають альтернативних шляхів розв’язання проблеми? Чому з міста, де класи переповнені учнями, не возять дітей на навчання у село, адже тут занепадають такі чудові приміщення? Чому ніхто не переймається тим, що село гине, розвалюється все те, що побудували наші батьки?

Та якби там не було, антипівчанам все одно доведеться шукати компроміс або запропонувати своє раціональне розв’язання проблеми.

Після завершення зборів громадян люди не хотіли розходитися по домівках, бо ще одним болючим питанням було укладення договорів з ТОВ «Красноярське» та розрахунки за паї. У людей накопичилося чимало претензій до керівництва цього товариства. Після довгих дискусій антипівчани вирішили створити ініціативну групу та написати колективного листа до директора ТОВ «Красноярське». Люди хочуть піти на мирову і не розпочинати скандалів, якщо керівництво сільгосптовариства прислухається до їхньої думки. Орендодавці Антипівки прагнуть домогтися відкритості і прозорості у стосунках із ТОВ «Красногірське». У дирекції товариства запевнили, що докладуть усіх зусиль, щоб у стислі строки налагодити нормальні ділові стосунки з антипівчанами. І це зрозуміло, адже такі активні селяни, як Іван Кравченко, Віктор Педченко, Віктор Крись та інші прослідкують, щоб все було згідно з законом, і не дадуть себе образити.

Ольга ЧУКМАРОВА

«Вісник Золотоніщини», 22 лютого 2013 року

Погода