Про кримінал від «Вісника Золотоніщини» (№ 893)

 

Дві торби горіхів для мордатих «білченят»

19- річні  Іван С. із Золотоноші і Роман Л. з Хрущівки прилаштувалися у цьому житті (на їхню думку) непогано. Обидва лобурі ніде не навчаються і не працюють, а щоб було за що пиячити, купувати наркотики і гульки справляти, прилаштувалися на вигідну і не брудну «роботу» : обкрадали людські сараї. «Працювали» здебільшого у нічну зміну. Тягли усе, що погано лежало. Так, 13 квітня поцупили у Тараса С. із Золотоноші будівельні інструменти, зокрема, електричну пилку – «болгарку». Чоловік у міліцію з цього приводу не звертався, а даремно, бо через два дні, вночі, крадії знову завітали у його сарай і добрали те, що не донесли минулого разу. Не погребували горе-друзі і запасами старенької, сліпої і глухої бабусі, у якої 14 квітня вкрали два мішки горіхів і металевий посуд. Бабця у міліцію теж не зверталася, як потім призналася: подумала, що нікого та міліція все одно не знайде. Та у міськвідділ надійшла оперативна інформація щодо діяльності нічних спритників і їх швидко доставили за місцем призначення. Причому Івана, який відчувши, що смаленим пахне, спробував залягти «на дно», довелося ще й добре пошукати. Тепер лобурякам треба буде відповідати перед законом. Іван і Роман – здоровані хоч куди, немічними їх назвати важко, то чому ж не жилося як людям, не працювалося, чому не допомагали батькам, не думали про майбутнє. Тепер час для цього буде.


«Яблучко», що закотилося бозна куди


Хоч і кажуть, що яблуко від яблуні недалеко падає, та інколи трапляються у нашому житті такі «плоди», які закочуються від своїх яблунь так далеко, що й не видно. Хтозна в чому причина, чи в генах, чи у вихованні, та яблучка такі здебільшого швидко гниють і врятувати їх нелегко. 30-річного Олександра Ш. з Каневшини (Вознесенська сільська рада) юним шибеником ніяк не назвеш, скоріше вже дядьком, та розуму за життя він так і не набрався. І де ж було набиратися, коли Сашко чималу його частину провів за ґратами, відбуваючи покарання за численні крадіжки. Замість того, щоб після повернення вгамуватися і почати нове життя, продовжував красти, пити й гульки справляти.

Протягом цілого року офіційно перебував у розшуку, інколи з”являвся вдома, і тоді батьки переховували балбеса-переростка у погребі, щоб знову у тюрму не потрапив. Нещодавно, під час чергового сидіння «під домашнім арештом», синочок зажадав горілки, а матір відмовилася дати грошей на неї. Тоді лобуряка побив її. Батькам урвався терпець і вони викликали міліцію.

Тепер Олександр чекає вирішення своєї подальшої долі у камері попереднього ув’язнення, рідних на побачення не чекає: «Ніхто до мене не приїде і їсти не привезе», – повідомив він правоохоронцям. І не дивно. У селі Ш. характеризують коротко: «Рідкісний бовдур! Слава тобі, Господи, що його посадили! Аби надовше, спокійніше б жилося». Що треба виробляти, щоб до такої оцінки дожити? Мабуть, Олександрові батьки (люди непогані, працьовиті) не надто переймалися вихованням своїх синів, якщо й менший, Дмитро, перебуває зараз у місцях не дуже віддалених. А може таки схаменуться хлопці?

Зняла причину за… 27 тисяч гривень

Що вже тільки вони не продавали, що тільки не купували, ким тільки не представляли ся довірливим дідусям і бабусям та мета у таких людей, зазвичай одна – видурити або вкрасти гроші чи коштовності. Займаються таким «ремеслом» представники відомої у світі своєю спритністю щодо крадіжок та афер нації, які у цьому зроду не зізнаються, ще і самих потерпілих звинуватять в усіх гріхах.

Парочка таких спритників (чоловік і жінка) з’явилася не так давно у селі Грушківка, що на Кам’янщині, у дворі 82-річної бабусі Марії, увечері. Постукали і зайшли до хати. Жінка запитала: чи не продає бабця часом квасолю. І коли почула, що ні, запропонувала «відробити порчу». Бабуся наче і не погоджувалася, але через декілька хвилин сама розповіла де лежать гроші і що їх у схованці 27 тисяч. Смаглява жінка знахабніла так, що не залишила старенькій грошей навіть на хліб, забрала останні – пенсію, бо згаданих тисяч їй було, бачите, мало. Вийшло так, що машину шахраїв випадково помітила бабусина сусідка ще й номер запам’ятала, отож повідомила його у правоохоронні органи.

Автомобіль з пасажирами затримали працівники служби ДАІ на 12 км дороги Золотоноша-Черкаси-Сміла. Під приводом термінової діагностики машини доставили аферистів у міськвідділ. Як виявилося хитра брехуха – жителька Золотоноші, 31-річна 3. На час затримання вона вже перебувала у розшуку за аналогічний злочин у Полтавській області. Тепер її відправлено на «розборки» у Кам’янський міськвідділ міліції. Гроші у шахрайки вилучено.


За матеріалами міськвідділу

внутрішніх справ підготувала

Марина БІЛЕЦЬКА

 

Погода