Про чоловічий тягар та жіночі плечі

 

Головою Золотоніської РДА стала представниця прекрасної статі – Оксана Криницька. Хто вона? І на що тепер сподіватися мешканцям Златокраю?


16 червня ввійде в історію Золотоніщини як день, коли рішенням Президента України Віктора Яниковича було призначено нового голову райдержадміністрації – Оксану Юріївну Криницьку. Саме з цією новиною вперше офіційно прибув у Золотоніський район губернатор Черкащини Сергій Тулуб.

„Молода, але бойова” – коротко охарактеризував новопризначену голову Золотоніської РДА губернатор. Вишукана зачіска і макіяж, бездоганно підібрані діловий костюм та туфлі – такою вперше постала Оксана Юріївна перед сільськими головами, керівниками господарств, начальниками структурних відділів та служб району у день представлення. її перша промова була лаконічною: працювати збирається на засадах виконання законів, Конституції та програми Президента України. Результатами своєї роботи прагнутиме виправдати довіру Віктора Януковича та Сергія Тулуба. Від підпорядкованих їй керівників та начальників очікує вимогливості до себе та своїх підлеглих. Губернатор побажав їй завоювати любов і повагу золотонісців, адже наші земляки одні з найталановитіших і найпрацьовитіших в області. Тим часом голова районної ради Іван Соколан привітав новопризначену голову РДА та керівника області і подарував їм пам’ятні книги „Подорож Златокраєм”. Сергій Тулуб теж приїхав не з порожніми руками і презентував району збірку віршів української письменниці Зінаїди Тулуб (120-річчя з дня її народження відзначатимуть цього року), які раніше не друкувалися, та як колишній шахтар книгу „Шахтерское притяжение” Володимира Вербиченка. На цьому лірика зустрічі закінчилась і губернатор перейшов до буднів Золотонішини.

Щоб у селі було краще, ніж у місті

Перше, що неприємно вразило губернатора на лівому березі Дніпра – жахливі дороги. Він зробив серйозне зауваження меру міста і пообіцяв через місяць приїхати перевірити, як ремонтується дорожнє покриття.

Сергій Тулуб виявив глибоке знання проблем Золотоніського району. Основне на часі – робота з ветеранами (адже цей рік оголошено роком ветеранів), налагодження функціонування Пальмірського цукрового заводу (до речі, цього року по всій області посіяно у два рази більше буряків, ніж торік, і їх треба переробляти), розв’язання питання ставків (їх налічується 52, це і риба, і відпочинок, а вони стоять запущені), покращення рівня медицини і освіти. За словами губернатора, основне завдання влади – підвищити рівень життя, особливо на селі. Тому що саме бідність і безробіття штовхають людей на злочини.

Сергій Борисович потішив присутніх звісткою, що на наш район виділено чи не найбільше грошей з бюджету області. Ці кошти підуть на покращення екології та доріг регіону, ремонт центральної районної лікарні, очисних споруд та на інші нагальні потреби. Сергій Тулуб зізнався, що взяв під свою опіку Золотоніський район, пообіцяв часто сюди приїжджати. Зокрема, наступна зустріч буде присвячена аграрним питанням Золотоніщини.

Перед самим призначенням голови РДА в кулуарах адміністрації я почула розмову сільських голів. У ній йшлося про те, що несправедливо возити високих гостей, щоб показати їм „радощі сільського життя, у передові й багаті господарства району

Начальству краще знати гірку правду і хоч раз побувати у звичайних дотаційних сільських радах, таких як Антипівська, Синьооківська, Кривоносівська та ін. Адже деякі найбільші чиновники дивляться на реальність через затемнені вікна крутих іномарок, мешкають у комфортних мегаполісах і не здогадуються про те, як бідують звичайні селяни. А якщо крутим візитерам одних передовиків з єврофермами і єврокоровами весь час показувати, звісно, вони не розумітимуть, чого ж той народ вічно скиглить і завжди невдоволений владою. Отже, треба керівництво періодично частувати порціями злиденної дійсності, щоб у нього не виникало ілюзій-галюцинацій з приводу життя-буття мирян.

Оскільки губернатор області – теж виходець з народу і хоче бути до нього ближче, він наче прочитав думки сільських голів і захотів оглянути не кращих з кращих, а просту глибинку, місце, де він провів свої незабутні дитячі роки. Це – наш Богуславець, ненайгірше село Золотонішини.

Після офіційної частини Сергій Тулуб, його заступник Василь Корнієнко, делегація на чолі з головами РДА Оксаною Криницькою та райради Іваном Соколаном, представники обласних ЗМІ відвідали малу батьківщину губернатора. Візит розпочався з екскурсії зразковою музейною кімнатою видатного земляка М.О.Максимовича, яку блискуче провела заступник директора школи Тетяна Москаленко. Але по мірі того, як Сергію Борисовичу показували інші визначні місця села, його настрій потроху псувався. Оскільки це його рідні краї, йому прикро було бачити бідність осередків культури, неповагу, антисанітарно і здирництво у ставленні до односельців з боку підприємців.

Сергій Тулуб з поважними гостями оглянув школу та дошкільний заклад, побував у ФАПі, зайшов у гастрономчик „Мандарин”. Кульмінацією візиту стали місцевий будинок культури (свого часу у його будівництві брав участь нинішній губернатор) та бібліотека. Голова облдержадміністрації був щирим: за недоліки дорікав, успіхи відзначав, школі і бібліотеці подарував книги. На завершення зустрічі провідав богуславецьких родичів – рідного дядька Федора Івановича Тулуба і його дружину Валентину Іванівну

 

Коли йдеш на роботу -не забудь прихопити з собою совість

Враження губернатора від відвідин Богуславця вилились у такий коментар для преси:

Нагальне завдання для мене – створити привабливі умови для життя селян. Потрібно, щоб вони не відрізнялися від міських – щоб були в оселях і вода, і опалення, і ремонт. Треба підняти соціальні стандарти, розробкою цього плану ми й займатимемось з Оксаною Юріївною.

Інше важливе питання – виховання дітей. Діти і в селі, і у місті одні і ті ж. Треба зробити все, щоб їм однаково добре жилося. Я вдячний Василю Федоровичу Лисенку за допомогу богуславецькій школі, але можна зробити і більше. Одне з моїх улюблених прислів’їв таке: коли йдеш на роботу – не забудь прихопити з собою совість. Це стосується тих інвесторів чи орендарів, що не сплачують податків і не дбають про соціальне життя людей, які щоденно працюють на них, заробляючи їм надприбутки.

Усі проблеми простого народу знає і бачить Президент України Віктор Янукович. Завдяки цьому більше коштів цьогоріч виділено на Черкаську обллікарню, на Канівський музей, на ремонт доріг і т. ін. Час розмов уже минув, людям зараз потрібні результати. Тому в кінці липня про свої успіхи мені звітуватимуть усі голови райдержадміністрацій.

Журналісти були однозначними в тому, що Сергій Тулуб – перший губернатор, який відкрито виступив проти міст обласного підпорядкування, таких як Золотоноша, які перетворюються у маленькі князівства. А порядку тут все одно немає.

Бліц-інтерв’ю з Оксаною Криницькою:

– Які у Вас враження від мандрівки Богуславцем ?

– Вражень чимало, місця тут чудові, природа – мальовнича, але роботи дуже багато. У нас на Шполянщині є село Зелена Діброва (Городищенський район – примітка адміністратора сайту), там чудовий клуб, діють всі гуртки, люди співають, беруть участь у конкурсах, до них приїжджають іноземні гості… Процвітання цього клубу – заслуга не влади, а самих людей. Не треба чекати, що приїде Тулуб і наведе у клубі порядок, ми самі повинні себе поважати і робити все для себе. Наприклад, господарі самі прибирають у своїй оселі, вони ж не ждуть, що хтось прийде і замість них наведе порядок.

– Чи не боїтеся керувати великим районом?

– Не боюся, бо вже 5 років поспіль керувала господарством з площею 7,5 тис. га, займалася бізнесом. Тож досвід є. Після цього – нічого не страшно.

– Яку мету ставите перед собою?

– Розвивати сільське господарство району, бути ближче до керівників і простих людей. Прагну почути їхню думку і поділитися своїм досвідом.

– Чи є у Вас талісман? Що в першу чергу принесете у свій новий кабінет?

– Ікону Божої Матері. Адже без Господа в душі ми нічого не досягнемо.

Ольга ЧУКМАРОВА.

«Вісник Золотоніщини», 18.06.2010

 

Погода